Mistrzostwa Polski Modeli Poduszkowców

W sobotę, 25 listopada 2017 r. Sokółka będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Modeli Poduszkowców. W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokółce odbędzie się rywalizacja i pokaz umiejętności modelarzy z całej Polski.

Zaproszenie do udziału w tych widowiskowych zawodach adresowany jest do wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek. W mistrzostwach wystartują ekipy rodzinne, klubowe oraz zawodnicy indywidualni z różnych zakątków kraju. Obejrzymy różne modele poduszkowców: od najprostszych po zaawansowane konstrukcje inżynierskie. Konkurs będzie polegał na rywalizacji w dwóch konkurencjach: pierwszą będzie pilotaż sprawnościowy na torze przeszkód, drugą bieg w wyścigu rozgrywanym w wieloosobowych grupach.

Współorganizatorami zawodów są: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Fundacja Marszałkowska przy współpracy m. in. z Instytutem Lotnictwa i Politechniką Białostocką.
Koordynatorem zawodów jest Arnold Maculewicz,