Ogólnopolski Challenge : Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

Dzięki nominacji pani Barbary Borowskiej oraz uczniów kasy III b z SP nr 3
 w Sokółce w dniu 17.06.2021 grupa "Maczków" przyłączyła się do challenge „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.

Celem tej akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jako placówka jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując symboliczne zadania:

1. wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami
  2. ubraliśmy się na niebiesko
  3. wykonaliśmy prace plastyczne o tej tematyce
  4. kodowaliśmy niebieskie motyle
  5. przygotowaliśmy występ artystyczny "Przebudzenie Motyli"
  6. napisaliśmy o akcji na stronie naszej placówki
  7. nominowaliśmy kolejne grupy

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

#challengeniebieskiemotyle2021

W ostatnich dniach wszyscy jesteśmy z Niebieskimi Motylami - my również!

Dziękuję za nominację i kontynuujemy akcję wspólnie #challengeniebieskiemotyle2021

NOMINUJEMY:

Przedszkole nr 5 w Sokółce - grupę Stokrotek, Frezji, Storczyki

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu

CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1) Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2) Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3) Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4) Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5) Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6) Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

"Maczki" wraz z wychowawczyniami panią Anią i Małgosią