Aniołkowe Granie 2019

Nasza placówka – Przedszkole nr 5 w Sokółce bierze udział w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym -„Aniołkowe Granie” – edycja 2019 . Koordynatorami projektu                  w Sokółce są Agnieszka Olechno i Agnieszka Żemajduk.  Głównym celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania – uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.

W ramach projektu pod „nasze skrzydła” trafiło 7 wychowanków  Rodzinnego Domu Dziecka  nr 2 w Białymstoku. W nasze działania z ogromna chęcią włączyły się Dzieci, Rodzice, Pracownicy Przedszkola oraz osoby lokalnie wspierające inicjatywy przedszkolne. Na terenie naszej placówki zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy: środki czystości (mydła, szampony, pasty do zębów itp.), środki chemiczne, artykuły szkolne. Przygotowujemy również  paczki świąteczne podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka Nr 2 w Białymstoku, które zostaną wręczone podczas uroczystej inauguracji projektu połączonej z częścią artystyczną przygotowaną przez poszczególne grupy przedszkolne dnia 10 stycznia 2019r. o godzinie 10.00 w Przedszkolu nr 5 w Sokółce.

Nad lokalnym wydarzeniem Honorowy patronat objęła:

Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska,

Patronat Medialny:

• Pan Jarosław Sawoń – w ramach wolontariatu
  • isokolka.eu – internetowa gazeta powiatu sokólskiego

• SokółkaTV – telewizja Sokółka
  • Gazeta Współczesna

• Słodki poczęstunek dla naszych gości przygotuje pani Renata Sawicka i nauczycielki przedszkola.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: http://aniolkowegranie.pl/