Gimnastyka korekcyjna z projektu Kraina Zmysłów

Gimnastyka korekcyjna (zajęcia skierowane wyłącznie do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności)

Cel: niwelowanie istniejących wad postawy i utrwalanie prawidłowej postawy.
Zajęcia prowadzone w 1 grupie 8-osobowej,

Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę i leczenie wad postawy już zaistniałych poprzez ich korekcję. Powoduje poprawę postawy ciała poprzez naukę wyrabiania jej poprawnego nawyku. Poprzez zabawy ruchowe i ćwiczenia korekcyjne dzieci wzmacniają gorset mięśniowy (głównie mięśnie grzbietu, brzucha, stabilizujące kręgosłup), dzieci poznają własne ciało.Dzięki uczęszczaniu na zajęcia korekcyjne dziecko wzmacnia osłabione mięśnie, a rozciąga przykurczone, zwiększa również swoją sprawność, pojemność życiową płuc, wydolność organizmu oraz rozwija rozwój ogólny. Gimnastyka korekcyjna rozwija chęć podejmowania przez dzieci aktywności fizycznej, poprawia zdolność zapamiętywania, spostrzegawczość, koncentrację, co rzutuje na poprawę funkcjonowania w przedszkolu i grupie rówieśników. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat, indywidualnie dostosowywane do zaistniałej wady i możliwości dziecka.

Fotogaleria z gimnastyki korekcyjnej:

1. Poznajemy siebie- zajęcia integracyjne
  2. Ćwiczenia i zabawy ogólnoksztalcące