Odkrywamy świat zmysłami

Zajęcia "Odkrywamy świat zmysłami" prowadzi nauczycielka Aneta Gardziejczyk.Uczestniczą w nich będą głównie dzieci 4-5 letnie, zostaną utworzone 2 grupy po 10 dzieci, łącznie 20  przedszkolaków.

Celem zajęć jest rozwijanie kompetencji matematycznych, naukowo-technicznych, współpracy w grupie, kreatywności. Zajęcia stanowią  połączenie zabaw sensorycznych z matematyką i aktywnością plastyczną. Matematyka zmysłowa to zabawa praktycznych działań. Dziecko manipuluje wszystkim, konstruuje, dotyka, mierzy, bada, eksploruje, cele: kształtowanie poczucia rytmu, czasu, przestrzeni, kształtowanie umiejętności dostrzegania powtarzalności, utrwalanie figur geometrycznych, nazw pór roku, dni tygodni, pór dnia.

Tematyka i galeria fotorgaficzna poniżej:

1. Zmysłowa Cyfra1
  2. Sensoryczne dłonie -Cyfra 2