Blisko telefonu - daleko od dziecka
Szanowni Państwo,
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: 4 grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców.
A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:
  • dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,
  • dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,
  • jak ograniczać ten czas przy dziecku,
  • jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.
Koncert finałowy Aniołkowgo Grania 2024

Już w njbliższy piatek 9 lutego 2024 o godzinie 10.00 w naszym przedszkolu odbędzie się Koncert finałowy Aniołkowego Grania.

Dzieci mogą być ubrane na biało lub przebrane za aniołki.

Wśród zaproszonych gości będą dzieci z Domu Dziecka  w Supraślu oraz Pani Burmistrz Ewa Kulikowska.

Każda grupa pod kierunkiem wychowawców przygotowała występ z tej okazji.

Barbara Słoma

Sukcesy Naszych Przedszkolaków 2023

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie plastycznycm Zabawy Zimowe organizowane przez nauczycieli z Przedszkola nr 3 w Sokółce

Dziękujemy serdecznie za docenienie naszych młodych artystów Paniom: Katarzynie, Karolinie i Magdalenie z Przedszkola nr 3 w Sokółce.
Oto nagrodzone Przedszkolaki z naszego Przedszkola:

• 1 miejsce Hanna Biergiel w kategorii 4 latków
  • 1 miejsce Ewelina Łuksza w kategorii 6 latków
  • 3 miejsce Iga Danilczyk w kategorii 5 latków
  • 3 miejsce Zofia Czauż w kategorii 6 latków
  • wyróżnienie Milena Słyż w kategorii 6 latków
  • wyróżnienie Melania Puciłowska w kategorii 4 latków

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dzień Sportu

Już 29 września 2023 roku  odbędzie się Dzień Sportu pt" Kociaki z przedszkolnej paki".

Przedszkolaki poznają kociaki , które poprowadzą zabawy sportowe.

W piątek pamietajcie o strojach sportowych!!!

Spotkanie z Rodzicami

Szanowni Rodzice

Serdecznie zapraszamy 28 sierpnia 2023 roku ( w poniedziałek) o godzinie 16.00 do Przedszkola nr 5 w Sokółce

Osiedle Centrum 18 na pierwsze zebranie z Rodzicami.

Spotkania odbędą się w salach poszczególnych grup z wychowawcami.

Rodzice dzieci nowoprzyjętych zostaną poinformowani przez wyznaczonego pracownika, do której grupy ma się udać Rodzic na spotkanie.

W trakcie spotkania poruszone zostaną  tematy (rozkład dnia, zasady panujące w grupie i w przedszkolu, szczegółowe informacje organizacyjne, statut, regulaminy, procedury przyprowadzania i odbierania dzieci:, wycieczki, programy,  ubezpieczenia,  zapasowe ciuszki na zmianę) Zostanie wybrana trójka grupowa.( Spotkanie przedstawicieli grup odbędzie się w innym terminie)
Rodzice poznają plan współpracy  z nauczycielami i dyrektorem przedszkola oraz pozostałe sprawy różne

Dyrektor Przedszkola nr 5 w Sokółce

Lucyna Jolanta Szymańska