ROK SZKOLNY 2022/2023

GRY

Spotkanie opłatkowe
Świateczne aniołki to tytuł przedstawienia koła teatralnego naszego przedszkola. Przedszkolaki swoją premierę miały podczas dzisiejszego spotkania opłatkowego. Kiedy aniołki rozdały rodzicom i dzieciom opłatki wszyscy zaczęli składać sobie życzenia. Zdrowia i wszelkiej pomyślności - tego zazwyczaj życzyli sobie licznie przybyli goście.
Po opłatku rozpoczęło się karaoke, czyli śpiewanie kolęd wyświetlanych na ekranie. Rodzice wraz z dziećmi i pracownikami przedszkola zaśpiewali dziesieć najbardziej znanych kolęd.

Na zakończenie dyrektor przedszkola Lucyna Szymańska złożyła wszystkim serdeczne życzenia świateczne.
Sukces w konkursie Wkrótce Święta
Aż trzy miejsca zdobyły nasze przedszkolaki w konkursie plastycznym"Wkrótce Święta".Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 21grudnia 2010 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.
Jasełka w wykonaniu naszych dawnych absolwentów
Dzięki uprzejmości nauczycielek: Teresy Badura i Agnieszki Czerskiej, które są opiekunkami koła teatralnego klas młodszych Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce- nasze przedszkolaki mogły obejrzeć piekne Jasełka.
Wiele zachwytu wzbudziły diabełki oraz piękne kolędy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały przedstawienia w wykonaniu soich starszych kolegów i koleżanek.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Jasełka
Urodziny Gabrysi ze Stokrotek

To już kolejne świętowanie urodzin.
Tym razem  Gabrysia Hapoń ze Stokrotek obchodziała swoje 4 urodziny.
Jak zwykle w takim dniu Gabrysia nosiła Urodzinowy Kapelusz,
a dzieci z grupy odśpiewały 100 lat i wspólnie zajadały pyszny tort
przygotowany  na tę uroczystość.
Ekologiczna bombka
Zuzia Dudzińska będzie reprezentowała przedszkole w konkursie na ekologiczną bombkę.
Wyniki już w styczniu.Trzymamy kciuki!!!

Warsztaty Świąteczne cudeńka
Po raz trzeci spotykamy się na warsztatach bożonarodzeniowych. W tym roku brało udział 35 osob: dzieci, rodzice, rodzeństwo.Bardzo nam miło,że gościliśmy także dawnych wychowanków,którzy obecnie są uczniami szkół.W rozmowie dowidzieliśmy się,że bardzo czekali na to spotkanie i chętnie wezmą udział w kolejnych warsztatach. Rodzice ,którzy wraz z dzieckiem tworzyli świąteczne cudeńka rownież są pod wrażeniem. Już teraz deklarują ,że  wezmą udział także w warsztach wielkanocnych. Każdy z uczestników był zadowlonony i szczęśliwy ze stworzonych własnoręcznie ozdób bożonarodzeniowych.
Andrzejki 2010
Andrzejki obchodzimy w wigilię (czyli w przeddzień) dnia świętego Andrzeja - 29 listopada
Andrzejki obchodzone są w całej Europie.
Tegoroczne wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie  koła teatralnego Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce pod
kierunkiem Pani Joanny Piskurewicz
Jestem sobie Podlasianka...
26 listopada wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu młodych artystów Filharmonii Podlaskiej.W trakacie  przedszkolaki utrwaliły widomości.Dzieci wiedzą,że Sokółka również leży na Podlasiu.Każdy obejrzał strój Podlasianki: pasiaczek, spódnica gorsecik z motylkiem, czepek, korale i oczywiście dwa warkocze.Przedszkolaki dowiedziały się ,że jest również podlaski krakowiak. Dzieci słuchały informacji o zwyczajach i obyczajach ludowych,uczyły sięprzyśpiewek gwarą podlaską .Każdy mógł też zatańczyć poleczkę. Najodważniej i najpiekniej zatańczyły ją Maczki. Pan Janek zagrał na skrzypach poleczkę " Uha, ha,ha". Przedszkolaki wiedzą,że melodie ludowe bywają takżę smutne i smętne.Wysłuchały smutnej pieśni o rozstaniu ,wesołego oberka zatańczyła Gabrysia z Maczków.
Na zakończenie poznaliśmy wszystkich artystów , którzy dla nas grali.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Z okazji Święta Pluszowego Misia Pedagogiczna Biblioteka Publiczna zaprosiła naszych  najmłodszych czytelników na spotkanie z misiami bohaterami książek. Bibliotekarki czytały dzieciom książeczki o misiach oraz poprowadziły "misiowe” zabawy i konkursy. Obchody Światowego dnia Pluszowego Misia trwają dwa dni : grupa Stokrotek 25.11.2010r. ( czwartek) o godz. 12.30 oraz grupa Bratków 26.11.2010 r. (piątek) o godzinie 12.30
Dzień Seniora
24 listopada gościliśmy w przedszkolu Seniorów z Sokółki.Specjalnie dla nich przedszkolaki przygotowały część artystyczną.Każda grupa zaprezentowała wiersze i piosenki. Seniorzy otrzymali dodatkowo symboliczne kwiatki i " Receptę na szczęście ". Następnie przy piosenkach
z lat 70-tych wszyscy  rozpoczęli tańce .Po wspólnych plasach zaproszeni goście częstowali się słodkim poczęstunkiem- specjalnie przygotowanym na tę uroczystość.

Danuta Kardyńska
Pani Danuta Kardyńska - autorka wierszy dla dzieci zaszczyciła nas swoją obecnością 17 listopada. W trakcie spotkania przedstawiła nam kilka wierszy i rytmizowanych piosenek opartych na własnych wierszach. Dzieci z rodością wysłuchały poezji w wykonaniu Pani Danuty.Następnie gromkimi brawami podziekowały za spotkanie.