Przedszkole nr 5 w Sokółce


Kronika

 
ROK SZKOLNY 2022/2023
 
 
 
GRY

Uroczystość rozdania nagród
19 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Nasi wychowankowie zdobyli : I miejsce Łukasz Biziuk i wyróżnienie Jula Dziakowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.!!!
Zajęcie otwarte w grupie Bratków
12 grudnia 2012 roku w grupie Bratków odbyło się zajecie otwarte" Opowieść matematyczna: Rodzina bałwanków".Dzieci utrwalały pojecia mały duży, przeliczały kule śniegowe i guziki bałwanków..Podczas zajęć wystąpiły także takie formy aktywności jak: zabawy ruchowe, ćwiczenia graficzne, zabawy konstrukcyjne oraz śpiew dzieci.Zajecia otwarte dla rodziców to okazja do kształtowania odpornosci emocjonalnej dzieci oraz możliwość zaprezentowania umiejętności i wiadomości zdobytych dotychczas.Rodzice otrzymali też propozycje zabaw z dziećmi w domu
Wizyta Mikołaja w przedszkolu
Mikołaje z Sokólskiego Funduszu Lokalnego odwiedziły dzisiaj wszystkie grupy żłobkowe i przedszkolne.Każdy otrzymał drobny upominek, a przedszkolaki dziekowały piosenkami i wierszami.Dzieci były bardzo przejętę.
Zabawy na śniegu
Pani Ania Klim zabrała Bratki na zimowe zabawy na placu przedszkolnym.Dzieci z radością próbowały lepić kule i rzucać do celu.
Andrzejki w przedszkolu
Andrzejki - Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowany w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce w wigilie tego dnia , lub w tym dniu w zależności od regionu, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną.
Do najbardziej znanych wróżb andrzejkowych należy oczywiście lanie roztopionego wosku na wodę. Wosk można lać bezpośrednio lub przez dziurkę np. w kluczu. Na podstawie kształtu woskowej figurki lub kształtu cienia rzucanego przez nią przewidujemy przyszłość lejącego.
Oto galeria zdjęć z przebiegu Andrzejek w naszym przedszkolu.
Szkolenie nauczycieli z emisji głosu
W sobotę w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie dla chętnych pt: Żegnaj chrypko- prawidłowa emisja głosu".
Nauczyciele poznali wybrane ćwiczenia pomocne w pracy nad głosem, poznali ćwiczenia z kształcenia poprawności oddechu .Każdy uczestnik szkolenia brał udział w kształceniu sprawności aparatu mowy oraz usprawniali dźwięczność głosu.
Miś potrzebny wszystkim
Stokrotki brały udział w spotkaniu czytelniczym " Czy jutro to czy dziś wszystkim potrzebny jest miś" w Bibliotece Pedagogicznej w Sokółce.
Urodziny Aurelki z grupy Bratków
Dziś Aurelka Pigiel świętowała z grupą swoje 3 urodziny.Były oczywiście życzenia, tort i 100 lat. Wiele szczęścia i samych radosnych dni życzymy Ci Aurelko!!!