Dokumenty - Przedszkole nr 5 w Sokółce

6. Koła zainteresowań w roku szkolnym 2018/2019
  7. Sprawozdanie dyrektora z nadzoru pedagogicznego

Dokumenty na rok szkolny 2017/2018

.................................................................................................................

Dokumenty na rok szkolny 2016/2017

1. Plan pracy przedszkola

2. Statut przedszkola

3. Program  wychowania przedszkolnego "Kocham przedszkole"

4. Koła zainteresowań

5. Kalendarz imprez i uroczystości

6. Kalendarz akcji

7. Plany Pracy przedszkola
  8. Raporty z ewaluacji wewnętrzej
  9. Sprawozdania z nadzoru pedagogicznego
  10. Procedura bezpieczeństwa dzieci podczas pobytu w przedszkolu

--------------------------------------------------------------------------------------------

Dokumenty na rok szkolny 2015/2016

4. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego 2015/2016
  5. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego 2016/2017

REGULAMIN PRZEDSZKOLA nr 5  w Sokółce

I.            WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE OBEJMUJE WSPOMAGANIE ROZWOJU I WCZESNĄ EDUKACJĘ DZIECI OD TRZECIEGO ROKU ŻYCIA DO ROZPOCZĘCIA NAUKI W KLASIE PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

II.            PRZEDSZKOLE JEST INSTYTUCJĄ WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNO –OPIEKUŃCZĄ.
                         III.            CELE PRZEDSZKOLA:
1.      Celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno – kulturowym i przyrodniczym.
2.      Realizacja bezpłatnego nauczania i wychowania co najmniej w zakresie podstawy programowej.
3.      Zapewnianie dzieciom opieki, wychowania i uczenia się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.
4.      Tworzenie warunków umożliwiających osiągnięcie „gotowości szkolnej”.

IV.            ZADANIA PRZEDSZKOLA:

1.      Tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju dziecka oraz przygotowanie go do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
2.      Kształtowanie czynnej postawy dzieci wobec własnego zdrowia i bezpieczeństwa oraz rozwijanie ich sprawności ruchowej
3.      Budzenie wrażliwości emocjonalnej i świadomości moralnej oraz wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną.
4.      Prowadzenie działalności diagnostycznej dotyczącej rozwoju wychowanka.
5.      Współpraca z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w celu udzielenia dziecku pomocy specjalistycznej.
6.      Uzgadnianie z rodzicami kierunku i zakresu zadań realizowanych w przedszkolu.
a)      Przedszkole uwzględnia prawo rodziców do informacji na temat: zadań wynikających z planu rozwoju przedszkola i rocznych planów pracy, zachowania i rozwoju swojego dziecka.-

V ZADANIA  RODZICÓW:

1.Współdziałanie z placówką w celu ujednolicenia oddziaływań na dziecko przez rodzinę i przedszkole.
2.    Uczestnictwo w życiu przedszkola przyczyniające się do podnoszenia jakości pracy placówki i zaspokajania potrzeb dzieci poprzez:

a)      czynny udział w zebraniach, zajęciach otwartych, uroczystościach przedszkolnych,
b)      zapoznawanie się z treścią ogłoszeń i komunikatów zamieszczanych na tablicy informacyjnej dla rodziców,
1.      Regularne i w ustalonym terminie wnoszenie opłat za przedszkole.
2.      Dbanie o estetyczny i higieniczny wygląd dziecka.
3.      Zgłaszanie nauczycielkom powodu nieobecności dziecka trwającego dłużej niż trzy dni
6.    W trosce o zdrowie wszystkich dzieci nie przyprowadzanie dziecka do przedszkola z kaszlem, katarem, podwyższoną temperaturą ciała itp.
7.    Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego są obowiązani do zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia.
8.    Do odbioru dzieci z przedszkola upoważnieni są tylko rodzice (prawni opiekunowie) dziecka lub osoby pełnoletnie, które mają pisemne upoważnienie rodziców (prawnych opiekunów). Dzieci nie będą wydawane osobom, których stan wskazuje na spożycie alkoholu.
9.    Przestrzeganie rozkładu dnia:
   - punktualne przyprowadzanie dzieci do przedszkola w godzinach 6:30 do 8:15 i odbiór dzieci z przedszkola w godzinach 14:00 do 16.30 lub uzgodnionych z dyrektorem placówki,
10.    Wszystkie dzieci zapisane do przedszkola na nowy rok szkolny podlegają    obowiązkowemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty ubezpieczenia pokrywają rodzice we wrześniu danego roku szkolnego.
11.    Informację o rezygnacji dziecka z przedszkola należy złożyć na piśmie w kancelarii przedszkola z końcem miesiąca.
12.    Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny zobowiązani są do złożenia wniosku w terminie od 1marca  do 15 kwietnia

VI.    Dyrektor w porozumieniu z radą pedagogiczną i radą rodziców może podjąć decyzję o skreśleniu dziecka z listy dzieci uczęszczających do przedszkola w następujących przypadkach:
a)    zalegania z odpłatnością  za przedszkole powyżej 1 okresu płatniczego,
b)    nieobecności dziecka ponad jeden miesiąc bez poinformowania przedszkola o przyczynie tej nieobecności,
c)    utajenia choroby dziecka, uniemożliwiającej przebywanie dziecka w grupie przedszkolnej,
d)    braku współpracy rodziców z wychowawcą,

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-06