Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Rodzice i My
Rodzice i My

 

 


Informacje dla rodziców w roku szkolnym 2020/2021

 

  1. Jadłospis 2020/2021
  2. Opłaty
  3. Ogłoszenia 2020/2021

 

 

JADŁOSPIS 

czerwiec 2021

21.06.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa jarzynowa, kiełbasa pieczona, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, winogrona

Gluten, mleko, sezam

22.06.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka ziarnista z  masłem, serek kanapkowy, papryka, kawa zbożowa na mleku

Gluten, mleko

Obiad: Zupa ogórkowa, sznycel schabowy w sosie chrzanowym, kasza bulgur, buraczki, kisiel

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Budyń, krakersy, śliwka

Gluten, mleko, soja

23.06.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, ser żółty, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa grochowa, kotlet pożarski, ziemniaki, sałata ze śmietaną, kompot

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Makaron z owocami i jogurtem

Gluten, mleko

24.06.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, sałata, ogórek małosolny, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, potrawka z kurczaka, ryż, surówka z marchwi i jabłka, kompot

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Drożdżówka, kakao, morele

Gluten, mleko, jaja

25.06.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa inka na mleku, rodzynki

Gluten,  mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i papryki, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba, mleko

Podwieczorek: Płatki jęczmienne  na mleku, słomka ptysiowa, arbuz

Gluten, mleko

14.06.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy, naleśniki z serem, kompot, winogrona

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki wielozbożowe na mleku, winogrona

Gluten, mleko

15.06.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Gluten, mleko

Obiad: Zupa krem z białych warzyw, filet z kurczaka, ziemniaki, marchewka z groszkiem, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko, nektarynka

Gluten, mleko, soja

16.06.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz biały, gołąbki siekane, ziemniaki, ogórek małosolny, kisiel

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Makaron na mleku, arbuz

Gluten, mleko

17.06.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, parówka, ketchup, herbata z cytryną, żurawina suszona

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ryżowa, ryba soute’, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten,  seler, ryba

Podwieczorek: Pączki, mleko, gruszka

Gluten, mleko, jaja

18.06.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, pasta rybno – jajeczna, papryka, kawa zbożowa na mleku

Gluten,  mleko, jaja, ryba

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, babka ziemniaczana,  herbata owocowa

Gluten ,seler, jaja

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, andruty

Gluten, mleko

7.06.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa chłopska, bigos z mięsem i kiełbasą,  ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, ciastka Cookies, winogrona

Gluten, mleko, soja

8.06.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, pomidorki koktajlowe, kakao

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa, kotlet słoneczny, ziemniaki, bukiet warzyw (kalafior, brokuł, marchewka), herbata owocowa

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko, soja

9.06.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa rosół, schabowy, ziemniaki, mizeria, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, gruszka

Gluten, mleko, jaja, soja

10.06.2021 czwartek

 

Śniadanie: Bułka paluch  z masłem, wędlina, sałata, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa kalafiorowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jęczmienna, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Croissanty, mleko, jabłko

Gluten, mleko, soja

11.06.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb z masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa krupnik, kotlet  rybny, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kompot

Gluten ,seler, jaja, ryba

Podwieczorek: Galaretka owocowa, chrupki, banan

Gluten

MAJ 2021

31.05.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa kapuśniak, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’, kompot

Gluten, seler

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, gruszka (bezml.ryż na gęsto)

Gluten, mleko

1.06.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta jajeczna z koprem, papryka, kawa inka na mleku (bezml.wędlina)

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa ogórkowa, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, śliwka, lody

Gluten, mleko, soja

2.06.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz czerwony, podudzia z kurczaka, ziemniaki, surówka z selera, marchwi i jabłka, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, ciastka cookies, nektarynka

Gluten, mleko

4.06.2021 piątek

 

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa zbożowa na mleku, rodzynki (bezml.wędlina)

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, paluszki rybne, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten,  seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

Gluten, mleko

   
   
   
   

 

24.05.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa grochowa, kopytka z kiełbasą i cebulką, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, słomka ptysiowa, gruszka (bezml.płatki na nap.sojowym)

Gluten, mleko, soja

25.05.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasztet drobiowy, ogórek, herbata z cytryną

Gluten, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz biały, gulasz z indyka, kasza kuskus perłowy, marchew młoda mini, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: koperta z jabłkiem, mleko, banan

Gluten, mleko, soja, jaja

26.05.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Bułki wieloziarniste z masłem, sałata, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z cieciorki, filet z kurczaka, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, krakersy, marchewka

Gluten, mleko, soja

27.05.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z marchwi i pora, kompot

Gluten,  seler, mleko, ryba

Podwieczorek: manna z sokiem, jabłko

Gluten, mleko

28.05.2021 piątek

alergeny

Śniadanie:Chleb mieszany z masłem, sałatka rybna, szczypior, kawa zbożowa na mleku

Gluten, mleko, ryba

Obiad: Zupa krem z dyni, serniczki z sosem jogurtowo – owocowym, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Makaron na mleku, winogrona

Gluten, mleko

17.05.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, naleśniki z serem, kompot,  (bezml. naleśn.z dżemem)

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, krakersy, winogrona

Gluten, mleko, soja

18.05.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao, pomidorki koktajlowe

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, potrawka z kurczaka,ziemniaki, bukiet warzyw, herbata owocowa

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko

19.05.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, sałata, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, schabowy, ziemniaki, sałata ze szczypiorem i śmietaną, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, jabłko

Gluten, mleko, soja

20.05.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, ser żółty, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, karkówka w sosie chrzanowym, makaron, ogórek małosolny, kisiel

Gluten,  seler

Podwieczorek: Płatki fitness z owocami suszonymi na mleku, ciastka owsiane, śliwki (bezml. płatki na nap. sojowym)

Gluten, mleko, soja

21.05.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem, serek kanapkowy ze szczypiorkiem, ogórek, kawa inka na mleku

Gluten, mleko

Obiad: Zupa kalafiorowa z koprem, ryba soute’, ziemniaki, surówka z kapusty pkińskiej i papryki z kukurydzą, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Makaron z owocami i jogurtem

Gluten, mleko

10.05.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona (bezml. płatki na nap. kokosowym)

Gluten, mleko, sezam

11.05.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Gluten, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy z otrębami, kasza bulgur, mizeria, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Manna z sokiem, banan

Gluten, mleko

12.05.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, sałata, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ogórkowa, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z selera, marchwi i jabłka, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: budyń, biszkopty, gruszka

Gluten, mleko, soja

13.05.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy wieloziarnisty z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z białych warzyw, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kompot

Gluten,  seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Pączki, mleko, marchewka

Gluten, mleko, jaja

16.05.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa inka na mleku, żurawina suszona (bezml. wędlina, kawa czarna)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, krokiety ziemniaczane z sosem pieczarkowym, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, chrupki (bezml. koktajl owocowy)

Gluten, mleko

4.05.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, serek kanapkowy, ogórek, kawa inka na mleku (bezml. wędlina)

Gluten, gorczyca, soja, mleko

Obiad: Zupa rosół, kiełbasa pieczona, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki fitness z suszonymi owocami na mleku, ciastka, marchew (bezml. płatki na napoju ryżowym0

Gluten, mleko, soja

5.05.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz biały, podudzia z kurczaka, ziemniaki, marchew duszona z groszkiem, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Makaron na mleku, jabłko

Gluten, mleko

6.05.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, parówka, ketchup, papryka, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z cieciorki, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki, kisiel

Gluten,  seler, jaja

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, gruszka

Gluten, mleko, jaja, soja

7.05.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta jajeczna z koprem, ogórek, kawa zbożowa na mleku (bezml. wędlina, herbata)

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, kotlet rybny, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Galaretka owocowa, andruty, śliwki

Gluten

 

KWIECIEŃ 2021

26.04.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa grochowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’ z kukurydzą, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, chrupki (bezml.kokt. owocowy z nap. ryżowym)

Gluten, mleko

27.04.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułki ziarnem i masłem, ser żółty, kakao, pomidorki koktajlowe (bezml. wędlina)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa ogórkowa, gulasz z indyka, kasza kuskus, surówka z kapusty pekińskiej, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, słomka ptysiowa, śliwki (bezml. ryż)

Gluten, mleko, soja

28.04.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka,  kisiel

Gluten, seler, ryba

Podwieczorek: Budyń, krakersy, gruszka

Gluten, mleko, soja

29.04.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, ser żółty, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z dyni, kopytka z kiełbasą i cebulką, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten,  seler, soja, gorczyca, jaja

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, jabłko

Gluten, mleko, soja

30.04.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta rybno – jajeczna z papryką,  kawa inka na mleku

Gluten, mleko, jaja, ryba

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, serniczki z sosem jogurtowo – owocowym, herbata owocowa (bezml. naleśniki z dżemem)

Gluten ,seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

Gluten, mleko

19.04.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa chłopska, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki,  kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, ciastka owsiane z żurawiną, winogrona (bezml. płatki na napoju owsianym)

Gluten, mleko, soja

20.04.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasztet drobiowy, ogórek, herbata z cytryną

Gluten, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz biały, filet z kurczaka panierowany, ziemniaki, surówka z marchwi, selera i jabłka, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja, jaja

21.04.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, sałata, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, gołąbki siekane w sosie pomidorowym, ziemniaki, ogórek kiszony, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Makaron z owocami i jogurtem

Gluten, mleko

22.04.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, pomidor, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa, kotlet słoneczny, ryż, sałata ze szczypiorem i śmietaną, kompot

Gluten,  seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Manna z sokiem, jabłko (bezml. manna na nap.sojowym)

Gluten, mleko, soja

23.04.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek,  kawa inka na mleku, rodzynki

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, ryba w jarzynach, ziemniaki, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, jaja, ryba

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, herbatniki, marchew

Gluten, mleko, soja

12.04.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa grochowa, kiełbasa pieczona, ziemniaki, sałatka z ogórka kiszonego i cebuli, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko, soja

13.04.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułeczki z masłem, ser żółty, kakao, papryka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa ogórkowa, gulasz wieprzowy, kasza jęczmienna, sałatka z pomidora i cebuli, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Pączki, mleko, winogrona

Gluten, mleko, soja

14.04.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, kotlet mielony, ziemniaki, korniszon,kisiel

Gluten, seler, jaja, gorczyca

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, gruszka

Gluten, mleko, soja

15.04.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, parówka, ketchup, papryka, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ryżowa, naleśniki z serem,  kompot, mandarynka

Gluten,  seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Płatki fitness z suszonymi owocami, ciastka owsiane

Gluten, mleko

16.04.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, serek kanapkowy, ogórek, kawa zbożowa na mleku

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Gofry, mleko, jabłko

Gluten, mleko

6.04.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, placki ziemniaczane,  kompot, gruszka

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Croissanty, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja

7.04.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, herbata z cytryną

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, filet z kurczaka, ziemniaki, marchew młoda mini, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, jabłko

Gluten, mleko, soja, sezam

8.04.2021 czwartek

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, filet rybny soute’, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja, ryba

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, śliwka

Gluten, mleko, jaja

9.04.2021 piątek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta rybno – jajeczna z papryką, kawa inka na mleku

Gluten, mleko, jaja, ryba

Obiad: Zupa jarzynowa, makaron z serem, kompot, banan

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, paluszki ptysiowe, banan

Gluten, mleko, soja

MARZEC 2021
 

29.03.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa krupnik, bigos z mięsem i kiełbasą  ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Kasza manna z sokiem, winogrona (bezml. manna na nap. kokosowym)

Gluten, mleko

30.03.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorem, ogórek kiszony, kawa inka na mleku

Gluten, jaja, mleko

Obiad: Zupa ogórkowa, potrawka z kurczaka, ryż, surówka z marchwi i jabłka, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, chrupki (bezml.koktajl na nap. koksowym)

Gluten, mleko, soja

31.03.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasztet, rzodkiewka, herbata z cytryną

Gluten

Obiad: Zupa ryżowa, schabowy, ziemniaki, mizeria, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, krakersy, jabłko

Gluten, mleko

1.04.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z dyni, gołąbki siekane, ziemniaki, korniszon, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja, gorczyca

Podwieczorek: Pączki, mleko, mandarynka

Gluten, mleko, jaja

2.04.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek waniliowy, kawa zbożowa na mleku, żurawina suszona(bezml. wędlina)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, gruszka

Gluten, mleko

22.03.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa ryżowa, naleśniki z serem, kompot, winogrona

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, herbatniki, winogrona

Gluten, mleko, soja

23.03.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, herbata z cytryną (bezml. parówka)

Gluten, gorczyca, jaja

Obiad: Zupa krem z białych warzyw, pulpet drobiowy w sosie, makaron, buraczki z jabłkami, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, mandarynka

Gluten, mleko, soja

24.03.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, kiełbaski pieczone (białe),ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem, marchew

Gluten, mleko

25.03.2021 czwartek

 

Śniadanie: Paluchy z masłem, wędlina, ser żółty, ogórek, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz czerwony, filet rybny w jarzynach, ziemniaki,  kompot

Gluten,  seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Zacierka na mleku, gruszka

Gluten, mleko, jaja

26.03.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb  z masłem, sałatka rybna ze szczypiorem, ogórek kiszony, kawa inka na mleku

Gluten, mleko, ryba

Obiad: Zupa chłopska, babka ziemniaczana z cebulką,  herbata owocowa, banan

Gluten ,seler, jaja

Podwieczorek: Croissanty, mleko, banan

Gluten, mleko

15.03.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa ogórkowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’ z kukurydzą, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciastka, marchew (bezml. płatki na napoju owsianym)

Gluten, mleko, soja

16.03.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem, serek kanapkowy ze szczypiorkiem, ogórek, kakao

Gluten, mleko

Obiad: Zupa kapuśniak, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z pora i jabłka, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, gruszka

Gluten, mleko, soja

17.03.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z cieciorki, gulasz z indyka, kasza jęczmienna, sałatka grecka, kompot

Gluten, seler, mleko, gorczyca

Podwieczorek: Gofry, mleko, mandarynka

Gluten, mleko

18.03.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, parówka, ketchup, papryka, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszca biały, podudzia z kurczaka, ziemniaki, marchew duszona z groszkiem,  kompot

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Makaron na mleku, banan

Gluten, mleko

19.03.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty,pomidorki koktajlowe, kakao (bezml. wędlina)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Galaretka owocowa, andruty, jabłko

Gluten

8.03.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek kiszony, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa grochowa, serniczki z sosem jogurtowo – malinowym, kompot

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Owsianka fitness z suszonymi owocami na mleku, krakersy, winogrona

Gluten, mleko, soja

9.03.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa inka na mleku, rodzynki

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza kuskus, sałatka z pomidora i cebuli, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, paluszki ptysiowe, gruszka (bezml. płatki na napoju ryżowym)

Gluten, mleko, sezam

10.03.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Chałka z msłem, kakao, mandarynka

Gluten, mleko, soja

11.03.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, sałata, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa, kotley rybny, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot

Gluten,  seler, mleko, jaja, ryba

Podwieczorek: Manna z sokiem, jabłko

Gluten, mleko

12.03.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta rybno – jajeczna z papryką, kawa zbożowa na mleku

Gluten, mleko, jaja, ryba

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, krokiety ziemniaczane z sosem pieczarkowym, sałatka z ogórka kiszonego i cebuli, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, chrupki,

Gluten, mleko

1.03.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek konserwowy, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy, bigos z mięsem i kiełbasą,   ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko, soja

2.03.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao, papryka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa chłopska, podudzia z kurczaka, ziemniaki, surówka z marchwi, selera i jabłka, herbata owocowa

Gluten, seler

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciastka, winogrona (bezml. ryż na gęsto )

Gluten, mleko, soja

3.03.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasztet drobiowy, ogórek, herbata z cytryną

Gluten, mleko

Obiad: Zupa krem z białych warzyw, sznycel schabowy w sosie chrzanowym, kasza bulgur, buraczki, kisiel

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Budyń, ciastka, marchew

Gluten, mleko

4.03.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa rosół, kotlet słoneczny, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Gluten,  seler

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, jabłko

Gluten, mleko, soja

5.03.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną (bezml. parówka)

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, filet rybny soute’, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, pączki mini, banan (bezml. płatki na napoju ryżowym)

Gluten, mleko, jaja, soja

LUTY 2021

22.02.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, kopytka z  kiełbasą i cebulką, sałatka szwedzka, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca, mleko

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, ciastka, marchewka

Gluten, mleko, soja

23.02.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem, szynka, ser żółty, kawa inka na mleku, pomidorki koktajlowe

Gluten, gorczyca, soja, mleko

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, filet z kurczaka, ziemniaki, marchewka z groszkiem, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Kasza manna z sokiem, banan

Gluten, mleko

24.02.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa ogórkowa, gołąbki siekane w sosie pomidorowym, ziemniaki, ogórek kiszony, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja, jaja

25.02.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, parówka, ketchup, papryka, herbata z cytryną

Gluten, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z cieciorki, pulpet drobiowy,  kasza kuskus, sałatka grecka, kompot

Gluten,  seler, mleko, jaja, gorczyca

Podwieczorek: Makaron (zacierka) na mleku, jabłko

Gluten, mleko, jaja

26.02.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, ogórek, kawa inka na mleku

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa krupnik, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Croissanty, mleko, mandarynka

Gluten, mleko, soja

15.02.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, naleśniki z serem, kompot, winogrona (bezml. naleśn. z dżemem)

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Owsianka Fitness z suszonymi owocami, andruty, winogrona (bezml. płatki na nap. soja – kokos)

Gluten, mleko, soja

16.02.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, sałatka rybna, ogórek kiszony, kawa zbożowa na mleku

Gluten, mleko, soja, ryba

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, potrawka z kurczaka w sosie śmietanowym, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z porem, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, mandarynka

Gluten, mleko, soja

17.02.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek waniliowy i czekoladowy, kawa inka na mleku, żurawina suszona (bezml. wędlina, ogórek)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa chłopska, kotlet rybny, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten, seler, ryba, jaja

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, obwarzanki, jabłko

Gluten, mleko

18.02.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa,, gulasz wieprzowy z warzywami,  kasza jęczmienna, korniszon, kompot

Gluten,  seler, mleko, gorczyca

Podwieczorek: Faworki drożdżowe, mleko, gruszka

Gluten, mleko, jaja

19.02.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną (bezml. parówka)

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa ryżowa, krokiety ziemniaczane z sosem pieczarkowym, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Makaron z owocami i jogurtem

Gluten, mleko

 

8.02.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa krupnik, kiełbasa pieczona, ziemniaki, sałatka grecka, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko, soja

9.02.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasztet drobiowy, korniszon, herbata z cytryną

Gluten, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz czerwony, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, mandarynka

Gluten, mleko, soja

10.02.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, pasta rybno – jajeczna ze szcypiorem i papryką, kawa inka na mleku

Gluten, mleko, jaja, ryba

Obiad: Zupa krem z dyni, karkówka w sosie chrzanowym, makaron, ogórek kiszony, kisiel

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki wielozbożowe na mleku, banan

Gluten, mleko

11.02.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa grochowa, gulasz z indyka, kasza bulgur, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten,  seler

Podwieczorek: Pączki, mleko, gruszka

Gluten, mleko, jaja

12.02.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, ser żółty,papryka, kakao

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Galaretka owocowa, chrupki, marchew

Gluten, mleko

1.02.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, ogórek konserwowy i kiszony, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym z warzywami w sosie bolognese’, kompot

Gluten, seler mleko

Podwieczorek: Kokotajl mleczno – owocowy, krakersy

Gluten, mleko, soja

2.02.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną (bezml. parówka)

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa jarzynowa, pulpety drobiowe w sosie warzywnym, kasza kuskus, buraczki z jabłkami, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, ciastka, gruszka (bezml. płatki na napoju sojowym)

Gluten, mleko, soja

3.02.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa rosół, schabowy, ziemniaki, mizeria, kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, jabłko

Gluten, mleko, soja

4.02.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, parówki, ketchup, rzodkiewka, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krem z białych warzyw, ryba w jarzynach (po grecku), ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten,  seler, ryba, mleko

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, marchewka

Gluten, mleko, soja

5.02.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem i serkiem tpionym z szynką, ogórek, kakao

Gluten, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, serniczki z jogurtem, herbata owocowa, winogrona (bezml. naleśniki z dżemem)

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, winogrona

Gluten, mleko

STYCZEŃ 2021

25.01.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa grochowa, naleśniki z serem, kompot, winogrona (bezml. naleśniki z dżemem)

Gluten, seler,jaja, mleko

Podwieczorek: Ryż na mleku, winogrona, obwarzanki

Gluten, mleko, soja

26.01.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, pasta jajeczna z koprem, ogórek kiszony, kawa inka

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa ogórkowa, kotlet słoneczny, ziemniaki, bukiet warzyw, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Kasza manna z sokiem, gruszka

Gluten, mleko

27.01.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem, sałata, wędlina, ser żółty, pomidorki koktajlowe, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Makaron z owocami i jogurtem

Gluten, mleko

28.01.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z  masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa z cieciorki, filet z kurczaka, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Gluten,  seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Croissanty, mleko, mandarynka

Gluten, mleko, soja

29.01.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, papryka, kakao

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, jaja, ryba

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, banan

Gluten, mleko, soja, sezam

18.01.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, kopytka z kiełbasą i cebulką, sałatka szwedzka, kompot

Gluten, seler, jaja, mleko, gorczyca

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko

19.01.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Gluten

Obiad: Zupa chłopska, podudzia z kurczaka, ziemniaki, surówka z marchwi, selera i jabłka, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, paluszki ptysiowe, mandarynka (bezml.pł. jęczm. na napoju sojowym)

Gluten, mleko, soja

20.01.2021 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, papryka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa kapuśniak słodki,  kotlet mielony, ziemniaki, buraczki,kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, ciastka, jabłko

Gluten, mleko

21.01.2021 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza bulgur, mizeria, kompot

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, marchew

Gluten, mleko

22.01.2021 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek waniliowy, kawa inka na mleku, rodzynki (bezml. węlina)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa krupnik, ryba soute’, ziemniaki, sałatka z ogórka kiszonego i cebuli, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Galaretka owocowa, andruty, banan

Gluten

4.01.2021 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa chłopska, kiełbasa pieczona, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, marchew

Gluten, mleko

5.01.2021 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, sałatka rybna, korniszon, kawa inka

Gluten, mleko, gorczyca

Obiad: Zupa krem z dyni, kotlet pożarski, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Baton z masłem i dżemem, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja

7.01.2021 czwartek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem, twarożek czekoladowy i waniliowy, kawa zbożowa na mleku, żurawina suszona

Gluten, mleko

Obiad: Zupa barszcz czerwony , gulasz z indyka, kasza kuskus, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, mandarynka

Gluten, mleko, jaja, soja

8.01.2021 piątek

 

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, jajecznica ze szczypiorem,  bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot

Gluten,  seler, ryba

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

Gluten, mleko, jaja

 

GRUDZIEŃ 2020

21.12.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, wędlina, ogórek konserwowy, herbata z cytryną

Gluten , soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, naleśniki z serem, kompot, winogrona (bezml. naleśn. z dżemem)

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki wielozbożowe na mleku, andruty, winogrona

Gluten, mleko

22.12.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem, serek topiony, papryka, kawa inka na mleku (bezml. wędlina, kawa czarna)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa jarzynowa, filet z kurczaka, ziemniaki,  marchew młoda mini, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko

23.12.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, sałata, pomidorki koktajlowe, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa, sznycel schabowy w sosie chrzanowym, makaron, surówka z kapusty pekińskiej i papryki,kisiel

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, śliwka

Gluten, mleko, jaja, soja

24.12.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, twarożek ze szczypiorem i rzodkiewką, kawa zbożowa na mleku (bezml. wędlina)

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa grochowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z pora i jabłka, herbata owocowa

Gluten,  seler, ryba

Podwieczorek: Makaron na mleku, gruszka (bezml. makaron słodzony)

Gluten, mleko

   
   
   
   

14.12.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Makaron z owocami i jogurtem

Gluten, mleko

15.12.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet drobiowy, korniszon, herbata z cytryną

Gluten

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, kotlet mielony, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Ryż na mleku, ciastka, mandarynka

Gluten, mleko

16.12.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy wieloziarnisty, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ogórkowa, potrawka z kurczaka, ryż, bukiet warzyw,(marchew,kalafior, brokuł), kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Ciasto, mleko, jabłko

Gluten, mleko, jaja, soja

17.12.2020 czwartek

 

Śniadanie: Obwarzanki, twarożek, kakao

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa chłopska, ryba po grecku, ziemniaki, herbata owocowa

Gluten,  seler, ryba

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, ciastka, banan

Gluten, mleko, sezam

18.12.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb z masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, krokiety ziemniaczane z sosem pieczarkowym, surówka z kapusty kiszonej, kompot

Gluten ,seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Galaretka owocowa, obwarzanki, marchewka

Gluten

28.12.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, kopytka z kiełbasą, korniszon, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe, winogrona

Gluten, mleko, jaja

29.12.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao (bezml. wędlina)

Gluten, mleko

Obiad: Zupa krem z dyni, gołąbki siekane w sosie pomidorowym, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, ciastka, mandarynka (bezml. płatki na napoju kokosowym)

Gluten, mleko, sezam

30.12.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa kapuśniak, gulasz wieprzowy, kasza bulgur, mizeria, kisiel

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Croissanty, mleko, jabłko

Gluten, mleko, jaja, soja

31.12.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, pasta jajeczna z koprem, kawa inka na mleku (bezml. wędlina)

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa ogórkowa,paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten,  seler, ryba

Podwieczorek: Kasza manna z sokiem,banan (bezml.manna na nap. sojowym)

Gluten, mleko

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykaz składników wchodzących w skład potraw znajduje się u p. intendent

 

ALERGENY W ŻYWNOŚCI
Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 22.11.2011 L304/28 – art. 9 ust. 1; L304/43 – zał. II?

  1. SELER
  2. GLUTEN
  3. SKORUPIAKI
  4. JAJA
  5. RYBY
  6. 6 ŁUBIN
  7. MLEKO I JEGO PRZETWORY
  8. MIĘCZAKI I MAŁŻE
  9. GORCZYCA MUSZTARDA
  10. ORZECHY
  11. ORZESZKI ZIEMNE
  12. ZIARNA SEZAMU
  13. SOJA
  14. DWUTLENEK SIARKI
  • Wędliny mogą zawierać seler, gorczyce, ziarna sezamu według oświadczenia producenta.
  • Posiłki dla dzieci przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni z godnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku.
  • Codziennie dzieci mają nieograniczony dostęp do wody mineralnej niegazowanej.
  • Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liście laurowe, majeranek, oregano, bazylia tymianek, kminek zioła prowansalskie, papryka słodka, sól o obniżonej zawartości sodu, jarzynka bez soli oraz świeże zioła.
  • Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe np.: kakao, herbata, koncentrat

7.12.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek kiszony, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa krupnik, makaron z serem, kompot, marchewka  (bezml.z musem jabłkowym)

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Sałatka owocowa

 

8.12.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, pomidor, kakao

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa, pulpety drobiowe w sosie koperkowym, kasza bulgur, buraczki, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, herbatniki, jabłko (bezml. płatki z napojem sojowym)

Gluten, mleko, sez9

9.12.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa rosół, schabowy, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, banan

Gluten, mleko, soja

10.12.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb z  masłem ,parówka, ketchup, papryka, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, gulasz z indyka, kasza jęczmienna, sałatka grecka, kompot

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, chrupki (bezml. kokt. owocowy)

Gluten, mleko

11.12.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb z masłem,  pasta jajeczna ze szczypiorem i papryką, kawa inka na mleku

Gluten, jaja, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Kasza manna z sokiem, krakersy, gruszka (bezml. manna na nap. sojowym)

Gluten, mleko, soja, sezam

 

30.11.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa jarzynowa z kalafiorem, kiełbasa pieczona, ziemniaki, sałatka szwedzka, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Ryż z jabłkiem prażonym i jogurtem

Gluten, mleko

1.12.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica ze szczypiorkiem, herbata z cytryną (bezml. parówka )

Gluten, mleko, jaja, soja

Obiad: Zupa grochowa, kotlet słoneczny (drobiowy), ziemniaki, marchew duszona z groszkiem, kompot

Gluten, seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, pączki mini, winogrona (bezml .płatki z nap. sojowym)

Gluten, mleko, soja

2.12.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, wędlina, sałata, rzodkiewka,  bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz biały, karkówka w sosie chrzanowym, kasza kuskus perłowy, surówka z pora i jabłka

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Budyń, ciastka, marchewka

Gluten, mleko, jaja

3.12.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy wieloziarnisty, masło, wędlina, pomidorki koktajlowe, herbata z cytryną

Gluten, soja, gorczyca

Obiad: Zupa kapuśniak, podudzia z kurczaka, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Gluten,  seler

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, gruszka (bezml .herbata)

Gluten, mleko, soja

4.12.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek waniliowo – czekoladowy, kawa zbożowa na mleku, żurawina suszona

Gluten,  mleko

Obiad: Zupa pomidorowa, filet rybny soute’ ziemniaki, sałatka z ogórka kiszonego i cebuli, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Makaron na mleku, gruszka

Gluten, mleko

LISTOPAD 2020

16 11.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, wędlina, ogórek konserwowy,  bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa kapuśniak, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese, kompot

Gluten, seler

Podwieczorek: Płatki wielozbożowe na mleku, andruty, marchewka

Gluten, mleko

17 10.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Paluchy z masłem i twarożkiem waniliowym i czekoladowym, kawa inka na mleku, morele

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, kotlet mielony,  ziemniaki, buraczki z jabłkami, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, jabłko

Gluten, mleko, jaja

18.11.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z masłem, parówka, ketchup, papryka, herbata z cytryną

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, indyk pieczony, kasza bulgur, mizeria, kompot

Gluten, mleko, seler, jaja

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, chrupki

Gluten, mleko

19.11.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy z dynią, wędlina, ogórek,  bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa pomidorowa z kaszą kuskus, kotlet rybny, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten,  seler, jaja, ryba

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe, mleko, gruszka

Gluten, mleko, jaja

20.11.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao, rzodkiewka

Gluten,  mleko

Obiad: Zupa barszcz czerwony, babka ziemniaczana z mięsem mielonym, herbata owocowa, banan

Gluten ,seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Kasza manna z sokiem, banan

Gluten, mleko

2 11.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany z  masłem, wędlina, rzodkiewka,  bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, makaron z kurczakiem i warzywami, kompot

Gluten, seler

Podwieczorek: Koktajl mleczno – owocowy, ciastka

Gluten, mleko, soja

3 11.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Baton z masłem i twarożkiem, kawa inka na mleku, żurawina suszona i morela

Gluten, mleko

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, gulasz wieprzowy, kasza bulgur, mizeria, herbata owocowa

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Galaretka owocowa, chrupki, jabłko

Gluten

4.11.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy wieloziarnisty, masło, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Gluten, mleko, seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, gruszka

Gluten, mleko, jaja

5.11.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, pasztet, ogórek konserwowy, herbata z cytryną

Gluten, mleko

Obiad: Zupa ogórkowa, sznycel schabowy w sosie musztardowym, kasza jęczmienna, surówka z kapusty pekińskiej, kompot malinowy

Gluten,  seler, mleko

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, mandarynki

Gluten, mleko

6.11.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, papryka, kakao

Gluten,  mleko

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciastka, gruszka

Gluten, mleko, sezam

PAŹDZIERNIK 2020

26.10.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa jarzynowa, kopytka z kiełbasą, kompot, winogrona

Gluten, seler, mleko, gorczyca

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko, winogrona

Gluten, mleko, sezam

27.10.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao, gruszka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa z cieciorki, kotlet pożarski, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, herbata owocowa

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, paluszki ptysiowe, gruszka

Gluten, mleko, soja

28.10.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ogórkowa, schabowy, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i papryki, kompot

Gluten, mleko, seler, jaja

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko, marchew

Gluten, mleko, jaja

28.10.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka,  kawa zbożowa

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ryżowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z marchwi i pora, kisiel

Gluten,  mleko, seler, ryba

Podwieczorek: Makaron na mleku, jabłko

Gluten, mleko

30.10.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek kiszony, bawarka

Gluten,  mleko, soja

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’, kompot

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

Gluten, mleko, sezam

19.10.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Podwieczorek: Croissanty, mleko, marchewka

Gluten, mleko, sezam

20.10.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną, gruszka

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa kalafiorowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza bulgur, sałatka szwedzka, kompot

Gluten, seler, mleko, gorczyca

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja

21.10.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa fasolowa, ryba w jarzynach, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, ryba

Podwieczorek: Zacierka na mleku, jabłko

Gluten, mleko, jaja

22.10.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, pomidor, kawa

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, sznycel schabowy, makaron, mizeria, kisiel

Gluten,  seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, krakersy, śliwka

Gluten, mleko, sezam

23.10.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb,  masło, sałatka rybna, szczypior, herbata z cytryną, banan

Gluten,  mleko, ryba

Obiad: Zupa grochowa, serniczki z jogurtem, kompot, marchewka

Gluten ,seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, ciastka owsiane z czarnuszką, banan

Gluten, mleko, soja

12.10.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa pęczakowa, naleśniki z serem,  kompot, gruszka

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, gruszka

Gluten, mleko, soja, sezam

13.10.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna ze szczypiorem, kawa zbożowa na mleku, winogrona

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, podudzia z kurczaka, ziemniaki, marchew duszona z groszkiem, herbata owocowa

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Babka piaskowa, mleko, winogrona

Gluten, mleko, jaja

14.10.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa kapuśniak, kotlet mielony, ziemniaki, pomidor z cebulą, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Płatki ryżowe na  mleku, baton crunchy z żurawiną i maliną, jabłko

Gluten, mleko

15.10.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa barszcz biały, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Gluten,  seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, marchew

Gluten, mleko

16.10.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa zbożowa   mleku, banan

Gluten,  mleko

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Makaron na mleku, banan

Gluten, mleko

 

5.10.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek kiszony, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’, kompot

Gluten, seler, soja, gorczyca

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

Gluten, mleko, sezam

6.10.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, rzodkiewka, herbata z cytryną

Gluten

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, ziemniaki, marchew mini, kompot

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Fantazja owocowa, mleko, śliwka

Gluten, mleko, soja

7.10.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka, kawa

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki, sałatka szwedzka, herbata owocowa

Gluten, mleko, seler, jaja, gorczyca

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko, marchewka

Gluten, mleko, jaja, soja

8.10.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek,  bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza bulgur, sał. z pomidora i cebuli, kisiel

Gluten,  seler, mleko, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, jabłko

Gluten, mleko

9.10.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa zbożowa na mleku, banan

Gluten,  mleko

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko, ryba

Podwieczorek: Jogurt owocowy, chrupki, banan

Gluten, mleko

 

WRZESIEŃ 2020

28.09.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Budyń, gwiazdki cynamonowe, marchewka

Gluten, mleko

29.09.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa, nektarynka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa rosół, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i papryki, herbata owocowa

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, wachlarz waflowy, nektarynka

Gluten, mleko, soja, sezam

30.09.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa Pęczakowa, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki, kisiel

Gluten, jaja, seler

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko

Gluten, mleko, soja

1.10.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka,  bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jęczmienna, sałatka
 z ogórka kiszonego i cebuli, kompot

Gluten,  seler, jaja

Podwieczorek: Makaron  na mleku, banan

Gluten, mleko, jaja

2.10.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb,  masło, jajecznica, herbata z cytryną, gruszka

Gluten,  mleko, jaja

Obiad: Zupa chłopska, ryba soute’, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko, gruszka

Gluten, mleko

 

Wykaz składników wchodzących w skład potraw znajduje się u p. intendent

 

ALERGENY W ŻYWNOŚCI
Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 22.11.2011 L304/28 – art. 9 ust. 1; L304/43 – zał. II?

  1. SELER
  2. GLUTEN
  3. SKORUPIAKI
  4. JAJA
  5. RYBY
  6. 6 ŁUBIN
  7. MLEKO I JEGO PRZETWORY
  8. MIĘCZAKI I MAŁŻE
  9. GORCZYCA MUSZTARDA
  10. ORZECHY
  11. ORZESZKI ZIEMNE
  12. ZIARNA SEZAMU
  13. SOJA
  14. DWUTLENEK SIARKI
  • Wędliny mogą zawierać seler, gorczyce, ziarna sezamu według oświadczenia producenta.
    ? Posiłki dla dzieci przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni z godnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku.
    ? Codziennie dzieci mają nieograniczony dostęp do wody mineralnej niegazowanej.
    ? Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liście laurowe, majeranek, oregano, bazylia tymianek, kminek zioła prowansalskie, papryka słodka, sól o obniżonej zawartości sodu, jarzynka bez soli oraz świeże zioła.
    ? Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe np.: kakao, herbata, koncentrat

 

Poniedziałek
14.09.2020

Wtorek

15.09.2020

Środa

16.09.2020

Czwartek

17.09.2020

Piątek
18.09.2020

Śniadania

Chleb mieszany, masło, wędlina, papryka , ogórek, bawarka

Chleb mieszany, masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata

Chleb żytni wieloziarnisty, masło, wędlina, pomidor, szczypior, bawarka

Chleb mieszany, masło, sałata rybna, ogórek, kawa inka

Bułka z masłem, ser żółty, kakao, papryka

Obiady

Zupa ogórkowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese z kukurydzą, kompot

 

Zupa barszcz ukraiński, sznycel schabowy w sosie musztardowym, kasza bulgur, sałatka z pomidorami i cebulą, kompot

Zupa rosół z makaronem, kotlet mielony, ziemniaki, ogórek kiszony, kisiel

Zupa barszcz biały, filet z kurczaka, ryż, marchew młoda, mini, herbata owocowa

Zupa pęczak,wyba soute, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, kompot

Podwieczorki

Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

 

 Koperta z jabłkiem, mleko

 

Budyń, biszkopty, banany

Koktajl mleczny- owocowy, chrupki

Zacierka na mleku, jabłko

21.09.2020 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Gluten , soja, gorczyca

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, naleśniki z serem, kompot, winogrona

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciastka, winogrona

Gluten, mleko

22.09.2020 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, pasztet, rzodkiewka, herbata z cytryną

Gluten, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy, gulasz z indyka z warzywami,  makaron, mizeria, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Placek drożdżowy z bakaliami, mleko, jabłko

Gluten, mleko, soja

23.09.2020 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy wieloziarnisty, masło, wędlina, ogórek, papryka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kisiel

Gluten, jaja, seler, mleko ryba

Podwieczorek: Kulki zbożowe wieloziarniste na mleku, ciastka owsiane, morele

Gluten, mleko, soja

24.09.2020 czwartek

 

Śniadanie: Chleb mieszany, masło, parówki, ketchup ,rzodkiewka,  herbata z cytryną

Gluten, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ryżowa, karkówka pieczona, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Gluten,  seler

Podwieczorek: Baton z masłem i dżemem, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja

25.09.2020 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb mieszany,  masło, pasta jajeczna ze szczypiorem i papryką, kawa inka na mleku

Gluten,  mleko, jaja

Obiad: Zupa barszcz czerwony, krokiety ziemniaczane z sosem pieczarkowym, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, herbatniki, banan

Gluten, mleko, soja

 

Wykaz składników wchodzących w skład potraw znajduje się u p. intendent

 

ALERGENY W ŻYWNOŚCI
Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 22.11.2011 L304/28 – art. 9 ust. 1; L304/43 – zał. II?

  1. SELER
  2. GLUTEN
  3. SKORUPIAKI
  4. JAJA
  5. RYBY
  6. 6 ŁUBIN
  7. MLEKO I JEGO PRZETWORY
  8. MIĘCZAKI I MAŁŻE
  9. GORCZYCA MUSZTARDA
  10. ORZECHY
  11. ORZESZKI ZIEMNE
  12. ZIARNA SEZAMU
  13. SOJA
  14. DWUTLENEK SIARKI
  • Wędliny mogą zawierać seler, gorczyce, ziarna sezamu według oświadczenia producenta.
    ? Posiłki dla dzieci przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni z godnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku.
    ? Codziennie dzieci mają nieograniczony dostęp do wody mineralnej niegazowanej.
    ? Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liście laurowe, majeranek, oregano, bazylia tymianek, kminek zioła prowansalskie, papryka słodka, sól o obniżonej zawartości sodu, jarzynka bez soli oraz świeże zioła.
    ? Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe np.: kakao, herbata, koncentrat

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................

OGŁOSZENIA 2020/2021

Komunikat nr 4

 

W  okresie  wakacyjnym  lipiec - sierpień  2020 r. planowany  jest  dyżur  przedszkoli:

Przedszkole Nr 2 ul. Osiedle Zielone 5 - od  01.07. – 30.07.2021 r.

Przedszkole Nr 1 ul. Sikorskiego 4 - od  02.08. – 31.08.2020 r.

Zapraszamy  Rodziców, którym  niezbędne  będzie  zapewnienie  opieki  dzieciom w  czasie wakacji, do  zapisów w przedszkolu macierzystym (tj. w przedszkolu do którego uczęszcza dziecko) na  listach u wzchowawcy grupy od 17.05 – 15.06.2021 r. do godziny 15.

Dodatkowo należy wypełnić i złożyć deklarację ( do pobrania w macierzystym przedszkolu) do 18 .06.2021 r. do godziny 15.

Przyjmujemy zgłoszenia dzieci tylko o pobycie całodziennym - deklarujących minimum 2 godziny ponad podstawę programową i  3 posiłki. 

Powstanie  grup przedszkolnych  zależy  od  liczby  zgłoszonych   dzieci. 

  • Warunkiem uczęszczania dziecka do przedszkola w czasie wakacji jest złożenie Deklaracji uczęszczania dziecka do przedszkola  oraz wniesienie opłat z góry za korzystanie z dyżuru wakacyjnego na  numery konta przedszkola dyżurującego do 30 czerwca 2021 r.

Numery kont bankowych i informacja o wysokości opłaty zostanie podana indywidualnie do 25.06.2021 r.

WYPRAWKA – DYŻUR WAKACYJNY

Wyprawka dla dzieci uczęszczających na zajęcia do przedszkola w czasie wakacji:

- 20 zł na zakup  materiałów plastycznych ( wpłata w I tygodniu pobytu dziecka w przedszkolu)

Ponadto każde dziecko przynosi do przedszkola wyraźnie i trwale podpisane imieniem i nazwiskiem:

  • kapcie;
  • ubranie na zmianę;
  • ręcznik

Wszelkich informacji udzielamy pod numerami telefonów:

Przedszkole nr 2:                                                                                Przedszkole nr 1

 stacjonarny 85 - 711-20-43                                                        stacjonarny 85-711- 20-96

 kom. 517647079

adres e-mail zzp2@gazeta.pl

KOMUNIKAT NR 3

Ruszamy z drugą edycją konkursu Maludas! Pierwsza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że nie chcemy na tym poprzestawać. Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji. Jako marka należymy również do grona Firm Przyjaznych Naturze i utylizujemy opakowania z naszego sklepu, aby zredukować ilość wytwarzanych odpadów.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

Uczestnicy

- przedszkola,

- szkoły podstawowe i parafie.

Nagrody

W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:

  • Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
  • Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
  • Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

 

W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:

  • Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
  • Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
  • Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba zgłoszeń

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Termin

Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

Forma zgłoszeń

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl.

Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

Dla wszystkich uczestników konkursu oferujemy również specjalny kupon rabatowy do sklepu Maludas na stronie https://terdeals.com/pl/sklep/534/maludas.

Komisja konkursowa

Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn (https://wiolawoloszyn.pl/), autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

Partnerzy medialni:

https://www.aviva.pl/

https://terdeals.com/pl

https://nprofit.net/pl/

 

Regulamin

KOMUNIKAT 2

Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską

serdecznie zapraszają do obejrzenia najnowszego filmu edukacyjnego dla rodziców pn. "Rozwój dziecka". - link do filmu

Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską
  • Dostosowanie się do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych
  • Adaptacja dziecka do warunków
  • Wchodzenie w grupę rówieśniczą
  • Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka
  • Odrzucenie dziecka przez rówieśników
  • Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy
  • Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
  • Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
  • Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
  • Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera, smartphone’a. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka
  • Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
  • Lęk dziecięcy – rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wszystkich Rodziców

 

KOMUNIKAT 1

W związku z komunikatem Premiera i MZ ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców,
przedszkole zamkniete bedzie od 29 marca do 9 kwietnia 2021
Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych
(m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej)
zgodnie z ustaloną listą z rodzicami.
Na wniosek rodziców dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
będą  miały nadal zorganizowane zajecia specjalistyczne.

Z poważaniem

Dyerktor Przedszkola nr 5 w Sokółce

 

 

Szanowni Rodzice!

  1. Od dnia 08.02.2021 r. od godz. 8.00 do 18.02.2021 r. do godz. 15.00przyjmowane będą od rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola,  deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego w danej placówce..
    Nie będą przyjmowane deklaracje od dzieci będących mieszkańcami innych gmin.
  2. NOWE WNIOSKI w terminie od 22.02.2021 r. od godz. 8.00 do 12.03.2021 r. do godz. 15.00przyjmowane będą od rodziców dzieci – mieszkańców gminy Sokółka, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola,

Zachowując rygory sanitarne, uzupełniony wniosek wraz z załącznikami, należy złożyć w zamkniętej kopercie
z dopiskiem „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola” w skrzynce korespondencyjnej przedszkola pierwszego wyboru.
Skrzynki ustawione będą wewnątrz budynku przedszkola przy drzwiach wejściowych.

Prosimy Rodziców o dochowanie wszelkiej staranności i nie stwarzanie sobie zagrożenia zakażeniem koronawirusem oraz personelowi przedszkola. Wnioski wysłane za pośrednictwem poczty, które wpłyną do przedszkola po 12.03.2021r. nie będą brane pod uwagę w pierwszej rekrutacji.

Po podaniu do publicznej wiadomości listy zakwalifikowanych przypominam o POTWIERDZENIU WOLI- zgodnie z harmonogramem od 22.03.2021 do 26.03.2021 do 12.00

Komunikat nr 2/2020

Aneks do Procedury bezpieczeństwa obowiazujący w naszym przedszkolu od 1 września 2020

Bardzo proszę o przestrzeganie przyjętych w przedszkolu procedur bezpieczeństwa.
Dzieci odbierają z rana wyznaczone osoby z personelu do 8.30.
Rodzic nie wchodzi do budynku przedszkola.( kontakt telefoniczny lub e- mail)
Po godzinie  8.30 Drzwi zostają zamknięte. Pracownicy obsługi wykonują swoje codzienne obowiązki( wydają posiłki, sprzątają i dezynfekują pomieszczenia).

 Proszę również oto, by w przypadku, gdy ktoś z członków rodziny dziecka oczekuje na wynik badania
w kierunku Covid-19, od momentu wystąpienia podejrzenia lub wykonania testu do czasu rozstrzygnięcia wątpliwości, otrzymania wyniku, pozostawić dziecko w domu.Proszę tylko o informację do wychowawcy grupy lub do dyrektora przedszkola

O kwarantannie Państwo nas informujecie i to jest bardzo wzorowa postawa.
Ponawiam prośbę o współpracę i przekazywanie wiadomości.
Jednocześnie informuję, że przedszkole postępuje zgodnie z wytycznymi SANEPIDU
w porozumieniu z organem prowadzącym.

KOMUNIKAT nr 1/2020

Rodzic ma obowiązek powiadamiania dyrekora przedszkola
o zakażeniu koronawirusem,kwarantannie rodziny lub innych
istotnych sytuacjach związanych z nieobecnoscią dziecka.   
 
 

 

 


Proszę Rodziców o zapoznanie  się z wytycznymi GIS


2. Adaptacja do przedszkola- poradnik i wskazówki rodzicom

3. Organizacja pracy przedszkola od godziny 6.30 do 16.30

                                                             Śniadanie 8.30

                                                   Obiad 11.30

                                                   Podwieczorek 14.00

.
 
Tulipany Krokusy Frezje Storczyki Maczki Bratki Stokrotki Różyczki Sasanki
tulipanyprzedszkole5@wp.pl krokusyprzedszkole5@wp.pl frezjep5@wp.pl storczyki.grupa5@onet.pl grupa.maczki@o2.pl bratkip5@wp.pl grupa.stokrotki1@wp.pl różyczki-sasanki @o2.pl różyczki-sasanki @o2.pl
              b/z b/z
                 

 

Ogłoszenia archiwalne 2019/2020

 

NAUCZANIE ZDALNE

DRODZY RODZICE!

Czas, kiedy zamknięte jest nasze przedszkole oraz placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Nauczycielki będą się z Państwem komunikować droga e-mail aby w ten sposób umożliwić dzieciom realizacje podstawy programowej. Na naszej stronie będą zamieszczane zabawy, pomysły i karty pracy, które można wykorzystać w domu. Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność Ponad to  przedstawiamy zestaw źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas.

Czekamy na zdjecia, filmi i wytwory prac dzieci od Was Rodzice.Przesyłajcie na  maila grupy a my zamieścimy na stronie.

Pozdrawiamy nasze przedszkolaki ! Życzymy dużo zdrówka !

 

 

 

 

 

 

 

  1. OPŁATY

WAŻNE!!!

Zgodnie ze Statutem Przedszkola opłaty dokonujemy do 15 dnia danego miesiaca.

Od września 2020 roku wszystkie opłaty za pobyt dziecka i wyżywienie dokonywane są
na 
dwa konta bankowe:

  1. konto żywieniowe :63 1240 5211 1111 0010 8724 2099
  • wrzesień 22 dni x 8 zł=176 zł
  • październik 22 dni x 8 zł=176
  • listopad 20 dni x 8 zł-160 zł
  • grudzień 21 dni x 8 zł=168 zł

2.konto pobytu dziecka: 33 1240 5211 1111 0010 8716 3293

w tytule wpłaty wpisujemy: imię i nazwisko dziecka, nazwa grupy

Opłata uzależniona jest od deklarowanych godzin pobytu

2 godziny- 44 zł  ( Karta Dużej Rodziny- 22 zł- 50 % zniżki)

3 godzinu- 66 zł  ( Karta Dużej Rodziny-33 zł- 50 % zniżki)

4 godziny- 88 zł  ( Karta Dużej Rodziny - 44 zł- 50% zniżki)

5 godzin- 110 zł  ( Karta Dużej Rodziny-55 zł- 50 % zniżki)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPŁATY 2019/2020

Opłaty za pobyt dzieci zbierane będą :
WRZESIEŃ 2020
Opłaty za przedszkole
................................................................................................................................................
CZERWIEC 2019
Grupy przedszkolne  dnia 13 czerwca 2019( czwartek)
w godzinach od 7.15 do 9.00 oraz 14.10 do 15.00
MAJ 2019
Grupy przedszkolne  dnia 16 maja 2019( czwartek)
w godzinach od 7.15 do 9.00 oraz 14.10 do 15.00
KWIECIEŃ 2019
Grupy przedszkolne  dnia 18 kwiecień 2019( czwartek)
w godzinach od 7.15 do 9.00 oraz 14.10 do 15.00
MARZEC 2019
  • Grupy przedszkolne 20.03.2019 ( środa)

w godzinach od 7.15 do 9.00 oraz od 14.10 do 15.00

..................................................................................................................

2018
  • GRUPY PRZEDSZKOLNE-20.09.2018( czwartek) WRZESIEŃ
  • Grupy przedszkolne-17.10.2018 (czwartek)PAŹDZIERNIK
  • Grupy przedszkolne 21.11.2018( środa) Listopad
  • Grupy przedszkolne 19.12.2018( środa) Grudzień

w godzinach od 7.15 do 9.00 oraz od 14.10 do 15.00

JADŁOSPIS 2019

10.06.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese’ z cukinią, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Kasza manna na mleku, słomki ptysiowe, truskawki

Gluten, mleko, jaja

11.06.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet drobiowy, ogórek, kawa

Gluten, mleko

Obiad: Zupa z soczewicy, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kompot

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Croissanty, mleko, czereśnie

Gluten, mleko, orzechy, sezam

12.06.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, rzodkiewka, sałata, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa, kotlet mielony, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Gluten, mleko, seler, jaja

Podwieczorek: Makaron na mleku, banan

Gluten, mleko, jaja

13.06.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, karkówka pieczona,  ziemniaki, sałata ze śmietaną i szczypiorem, kompot

Gluten, mleko, seler

Podwieczorek: Donaty, mleko, marchewka

Gluten, mleko, jaja

14.06.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa zbożowa na mleku, gruszka

Gluten, soja, mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa, banan

Gluten ,seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, rurki waflowe, gruszka

Gluten, mleko, jaja, orzechy, sezam

3.06.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek małosolny, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa jarzynowa, kopytka z kiełbasą, sałatka z pomidora i cebuli, kompot, lody

Gluten, jaja, seler, mleko

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko, czereśnie

Gluten, mleko

4.06.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna ze szczypiorem i papryką, kawa inka

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa rosół, gołąbki w sosie pomidorowym, ziemniaki, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, brzoskwinie

Gluten, mleko, jaja

5.06.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa grochowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jęczmienna, mizeria, kompot

Gluten, mleko, seler

Podwieczorek: Zacierka na mleku, gruszka

Gluten, mleko, jaja

6.06.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, parówka, ketchup, bawarka, winogrona

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ogórkowa,, ryba soute’, ziemniaki, surówka z marchwi i pora, kompot

Gluten, ryba, mleko, seler

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, winogrona

Gluten, mleko, jaja, soja

7.06.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, sałatka rybno - jajeczna z papryką, kawa zbożowa na mleku

Gluten, soja, ryba, jaja, mleko

Obiad: Zupa krupnik, naleśniki z serem, herbata owocowa, banan

Gluten ,seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Jogurt, chrupki, banan

Gluten, mleko

13.05.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Gluten , soja, gorczyca

Obiad: Zupa ryżowa, makaron z serem, kompot z czarnej porzeczki, winogrona

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, rurki waflowe, winogrona

Gluten, mleko, jaja, orzechy, sezam, soja

14.05.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, ogórek, bawarka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, udka z kurczaka pieczone, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Gluten, seler, mleko

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, gruszka

Gluten, mleko, soja

15.05.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, rzodkiewka, kawa

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki, kisiel

Gluten, jaja, seler, soja, gorczyca, sezam

Podwieczorek: Bułka z marmoladą, mleko, marchew

Gluten, mleko, jaja

16.05.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, parówka, ketchup, bawarka, śliwka

Gluten, mleko, soja, gorczyca, seler

Obiad: Zupa ogórkowa, filet z kurczaka, ziemniaki, marchew duszona z groszkiem, kompot

Gluten, jaja, mleko, seler

Podwieczorek: Kasza manna na mleku, paluszki ptysiowe, śliwka

Gluten, mleko

17.05.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao, banan

Gluten, mleko

Obiad: Zupa chłopska, filet rybny soute’, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Gluten ,seler, ryba

Podwieczorek: Jogurt, chrupki, banan

Gluten, mleko

6.05.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor, herbata z cytryną

Gluten , soja, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa, naleśniki z serem, kompot, winogrona

Gluten, jaja, seler, mleko

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

Gluten, mleko, jaja, migdały orzechy

7.05.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa na mleku, śliwka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa krupnik, pulpet wieprzowy  w sosie warzywnym, makaron, ogórek małosolny, kisiel

Gluten, seler, jaja

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, śliwka

Gluten, mleko, jaja

8.05.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, ogórek małosolny, bawarka

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, karkówka pieczona, ziemniaki, sałata z rzodkiewką i śmietaną, kompot

Gluten, mleko, jaja, seler

Podwieczorek: Pączki, mleko,  marchewka

Gluten, mleko, jaja,  soja

9.05.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, kakao

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa z soczewicy, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i papryki, kompot

Gluten, soja, mleko, seler, ryba

Podwieczorek: Makaron na mleku, banan

Gluten, mleko

10.05.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna  ze szczypiorem, kawa inka na mleku, jabłko

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa barszcz biały, kartacze z mięsem, surówka z kapusty czerwonej, herbata owocowa

Gluten ,seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko, jabłko

Gluten, mleko

 

Wykaz składników wchodzących w skład potraw znajduje się u p. intendent

 

ALERGENY W ŻYWNOŚCI
Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 22.11.2011 L304/28 – art. 9 ust. 1; L304/43 – zał. II?

  1. SELER
  2. GLUTEN
  3. SKORUPIAKI
  4. JAJA
  5. RYBY
  6. 6 ŁUBIN
  7. MLEKO I JEGO PRZETWORY
  8. MIĘCZAKI I MAŁŻE
  9. GORCZYCA MUSZTARDA
  10. ORZECHY
  11. ORZESZKI ZIEMNE
  12. ZIARNA SEZAMU
  13. SOJA
  14. DWUTLENEK SIARKI
  • Wędliny mogą zawierać seler, gorczyce, ziarna sezamu według oświadczenia producenta.
    ? Posiłki dla dzieci przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni z godnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku.
    ? Codziennie dzieci mają nieograniczony dostęp do wody mineralnej niegazowanej.
    ? Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liście laurowe, majeranek, oregano, bazylia tymianek, kminek zioła prowansalskie, papryka słodka, sól o obniżonej zawartości sodu, jarzynka bez soli oraz świeże zioła.
    ? Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe np.: kakao, herbata, koncentrat

18.03.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, bawarka

Gluten , soja, gorczyca, mleko

Obiad: Zupa krupnik, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Gluten, seler, soja

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciasteczka owsiane podwójnie wypiekane, winogrona

Gluten, mleko, soja, orzechy, sezam

19.03.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao, mandarynka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa jarzynowa, schabowy, ziemniaki, surówka z marchwi, selera i jabłka, herbata owocowa

Gluten, seler, jaja, mleko

Podwieczorek: Croissanty, mleko, mandarynka

Gluten, mleko, orzechy, sezam

20.03.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, papryka, bawarka

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa chłopska z zacierką, kotlet pożarski, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Gluten, mleko, jaja, seler

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, gruszka

Gluten, mleko, jaja, sezam, orzechy, soja

21.03.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, rzodkiewka, bawarka

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa ogórkowa, filet rybny soute’, ziemniaki, surówka z kapusty czerwonej, kompot

Gluten, mleko, seler. ryba

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko, marchewka

Gluten, mleko

22.03.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasta rybno- jajeczna, ogórek konserwowy, kawa inka

Gluten, mleko, jaja, soja, ryba

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, kartacze z mięsem i cebulą, surówka z kapusty kiszonej, herb. owocowa, banan

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Makaron na mleku, banan

Gluten, mleko

11.03.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek konserwowy, bawarka

Gluten , soja, gorczyca,mleko

Obiad: Zupa pęczakowa, kiełbasa pieczona, ziemniaki,sał. z pomidora i cebuli, kompot

Gluten, soja, seler, gorczyca, mleko

Podwieczorek: Makaron na mleku, ciastka, marchew

Gluten, mleko, jajka

12.03.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa inka na mleku, winogrona

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa barszcz biały, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jęczmienna, sałatka szwedzka, kisiel

Gluten, seler, gorczyca, mleko

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, winogrona

Gluten, mleko, jajka

13.03.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, pomidor, bawarka

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, podudzia z kurczaka, ryż, marchewka duszona z groszkiem, kompot z czarnej porzeczki

Gluten, seler

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, gruszka

Gluten, mleko, jaja, soja

14.03.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, kawa

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, mielony,  ziemniaki, mizeria, kompot wieloowoc.

Gluten, jaja, mleko, seler

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

Gluten, mleko, jaja

15.03.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna ze szczypiorem, kakao, jabłko

Gluten, mleko, jaja

Obiad: Zupa kalafiorowa z koprem, filet rybny panierowany, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa(malina)

Gluten ,seler, mleko, gorczyca

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, jabłko

Gluten, mleko, soja

 

4.03.2019 poniedziałek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Gluten , soja, gorczyca

Obiad: Zupa jarzynowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese, kompot, winogrona

Gluten, jaja, seler, sól

Podwieczorek: Płatki orkiszowe na mleku, paluszki ptysie, winogrona

Gluten, mleko, jajka

5.03.2019 wtorek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, ogórek, bawarka

Gluten, mleko

Obiad: Zupa chłopska, karkówka w sosie musztardowym, kasza bulour, surówka z kapusty pekińskiej i papryki, kompot

Gluten, seler, gorczyca

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko, marchew

Gluten, mleko, jajka

6.03.2019 środa

alergeny

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, rzodkiewka, kakao

Gluten, mleko, soja

Obiad: Zupa ogórkowa, filet z kurczaka, ciemniaki, marchew mini, kisiel

Gluten, mleko, jaja, seler

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, herbatniki, gruszka

Gluten, mleko, jaja, sezam, orzechy, soja

7.03.2019 czwartek

 

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, korniszon, kakao

Gluten, mleko, soja, gorczyca

Obiad: Zupa szczawiowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Gluten, soja, mleko, seler

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko, mandarynka

Gluten, mleko

8.03.2019 piątek

alergeny

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka rybna ze szczypiorem, herbata z cytryną, jabłko

Gluten, seler, gorczyca, soja

Obiad: Zupa grochowa, naleśniki z serem, kompot, marchew

Gluten ,seler, mleko

Podwieczorek: Jogurt, chrupki, winogrona

Gluten, mleko,

 

OGŁOSZENIA 2019/2020

Serdecznie zapraszamy Rodziców wszystkich grup
na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
30 sierpnia 2019 r. (piątek) o godz. 15.30  na holu głównym.
 Podczas spotkania omówione zostaną kwestie
związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020,
adaptacją dzieci w przedszkolu, a także Statut przedszkola
i obowiązujące procedury, w szczególności w zakresie bhp
oraz wiele innych istotnych spraw zwiazanych
z organizacją pracy przedszkola,.
Po zebraniu ogólnym odbędą się
zebrania grupowe w poszczególnych salach

Przewidywany czas zakończenia godzina 17.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w naszym Przedszkolu odbędzie się 19 czerwca 2019 roku(środa)
o godzinie 12.00 na placu przedszkolnym.
Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziców dzieci sześcioletnich,
które kończą edukację w naszym przedszkolu.

 

 

INFORMACJE 2017/2018


Informacje dla rodziców w roku szkolnym 2016/2017

  1. OGŁOSZENIA
  2. OPŁATY
  3. JADŁOSPIS
  4. INFORMACJE
     

 

Informacje dla rodziców w roku szkolnym 2015/16
 
 
 
 
 
 
Informacje dla rodziców w roku szkolnym 2014/2015
 
1.Ogłoszenia
 
2.Opłaty
 
3.Jadłospis
 
4.Informacje:
 

Zdrowy przedszkolak 2012/2013
 
Moje dziecko w przedszkolu i szkole- strona dla Rodziców
 ----------------------------------------------------------------------------------
Informacje dla rodziców w roku szkolnym 2013/2014
 

GR.271.25.2013 Ogłoszenie o zamówieniu publicznym na: Modernizacja kuchni, zaplecza kuchennego i socjalnego Przedszkola Nr 5 w Sokółce.


 
Rok szkolny 2016/2017
OGŁOSZENIE
W zwiazku z montażem windy na zewnątrz i drobnymi pracami informuję ,iż szatnie grup: Maczków i Stokrotek znajdują się w holu na górze obok szatni Bratków.
Za utrudnienia serdecznie przepraszam
OGŁOSZENIE
Deklaracje kontynuacji pobytu dziecka w przedszkolu rodzic zobowiazanych jest do wypełnienia w dniach 27 luty 2017 do 3 marca 2017 równocześnie z podpisaniem umowy o świadczeniu usług na rok szkolny 2017/2018.W przypadku niewypełnienia deklaracji i umowy będzie to równoznacze z rezygnacją.
--------------------------------------------------------------------------------------
Informacja o zapisach do przedszkola  na rok szkolny 2017/2018 zostanie podana do publicznej wiadomości po uzyskaniu harmonogramu z terminami i kryteriami  przez Gminę , nie póżniej niż do 15 kwietnia 2017 roku
---------------------------------------------------------------------------------------
OGŁOSZENIE

Zebranie z rodzicami w  grupach odbędzie się dnia 22 lutego 2017 roku
( środa) o godzinie 16.00  w salach poszczególnych grup.


 Porządek spotkania:

  1. Podsumowanie pracy w grupie w I półroczu; wyniki obserwacji prowadzonych w I półroczu ;wnioski do dalszej pracy
  2. Informacja o zajęciach otwartych dla rodzicóww drugim półroczu
  3. Harmonogram zapisów do przedszkola na nowy rok szkolny 2017/2018
  4. Ankiety dotyczące ewaluacji wewnętrznej
  5. Sprawy różne

Przewidywany czas zakończenia zebrania około godziny 17.00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ramach realizacji projektu pn. ,,Akademia Przedszkolaka”, realizowanego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. na terenie gminy Sokółka, woj. podlaskie, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego; Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałania 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej 
zapraszamy chętnych rodziców na spotkania z psychologami: Panią Aliną Jakimiec oraz Panią Dorotą Maliszewską.
Dyżury ustalają prowadzący:

27.10.2016r.- mgr Dorota Maliszewska

14.30 -15.30- rodzice z oddziału specjalnego

15.30-16.30- rodzice z przedszkola

31.10.2016r. mgr Alina Jakimiec

14.30-15.00- rodzice z oddziału specjalnego

15.00-16.30- rodzice z przedszkola

9.11.2016- spotkanie z chętnymi rodzicami Pani psycholog mgr Alina Jakimiec
14.30-16.30

14.12.2016-  spotkanie z chętnymi rodzicami Pani psycholog mgr Alina Jakimiec
14.30-16.30

11.01.2017 - spotkanie z chętnymi rodzicami Pani psycholog mgr Alina Jakimiec

14.30-16.30

15.02.2017 - spotkanie z chętnymi rodzicami Pani psycholog mgr Alina Jakimiec

14.30-16.30

15.03.2017 - spotkanie z chętnymi rodzicami Pani psycholog mgr Alina Jakimiec

14.30-16.30

19.04.2017 - spotkanie z chętnymi rodzicami Pani psycholog mgr Alina Jakimiec

12.00-16.00

Rodziców prosimy o zapisywanie się na wyznaczone terminy zgodnie z potrzebami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pasowanie na przedszkolaka  w grupie Stokrotek odbędzie się 17 listopada o godzinie 9.00 w sali grupy.

Serdecznie zapraszamy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebrania grupowe z rodzicami odbędą się
15 września 2016 roku o godzinie 16.00
w salach poszczególnych grup.
Serdecznie zapraszamy
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Rok szkolny 2015/2016
 
 
 
ZEBRANIE z Rodzicami
 
Serdecznie zapraszam na zebranie rodziców dzieci 6letnich ( rocznik 2010) dnia 18 lutego 2016 roku
( czwartek) o godzinie 16.00
w spotkaniu uczestniczyć będą:
vice burmistrz Sokółki- Adam Kowalczuk
dyrektorzy szkół podstawowych ( SP nr 1 i ZSI)
 
Wszelkie pytania odnośnie zapisów do klas 0 przy szkołach na rok szkolny 2016/2017 zostaną wyjaśnione.
 
Spotkania z rodzicami
 
Spotkania z psychologiem mgr Anną Sawicką 
23.11.2015  od godziny 16.00 do 17.00
08.02.2016 od godziny 15.00 do 16.00
14.03.2016
od godziny 15.00 do 16.00
23.05.2016 od godziny 15.00 do 16.00
 
Zajęcia i zabawy z dziećmi
Zajęcia z dziećmi raz w miesiacu w godzinach od 13.30.do 14.30
16.11.2015
07.12.2015
04.01.2015
08.02.2016
07.03.2016
11.04.2016
09.05.2016
06.06.2016
---------------------------------------------------------------------------------
 
Zebranie Grupowe
Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy Stokrotek
na zebranie grupowe dnia 4 listopad 2015 roku o godzianie 16.00( środa)
Porządek spotkania:
1.Wyniki badań gotowości szkolnej- mgr Elżbieta Panasewicz
2.Wyniki badań logopedycznych- mgr Anna Fidziukiewicz
3.Wstępna diagnoza 5latków- nauczycielki grupy: mgr Agnieszka Olechno,
                                                              mgr Lucyna Jolanta Szymańska
4. Sprawy różne
 
Przwidywany czas trwania spotkania do 17.00
 
 
------------------------------------------------------------------------------------
 
 ZEBRANIE Z RODZICAMI
 
Dnia 4 września 2015 ( piątek) odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami o godzinie16.00.
Przebieg zebrania:
  1. Powitanie
  2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej
  3. Koncepcja Pracy Przedszkola
  4. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego za rok 2014/2015
  5. Sprawy różne
 
  1. Zebrania grupowe w poszczególnych salach:
  • Program wychowania przedszkolnego realizowany w poszczególnych grupach- treści
  • Ramowy rozkład dnia
  • Program wychowawczy przedszkola
  • Statut Przedszkola
  • Regulamin przedszkola
  • Sprawy różne
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYPRAWKA  w roku szkolnym 2015/2016

PRZEDSZKOLNA nr 5 w Sokółce 

 
 
UBRANIA I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

- pełna zmiana ubranek ( po 2 pary majteczek, skarpetek, rajstopek spodenek,, podkoszulek, bluzy/sweterki), zapakowane w worku z materiału + woreczek na brudne ubrania (proszę wszystko podpisać!)- dzieci z grupy Bratki (3-latki)

- poduszeczka dla chętnych dzieci i kocyk w poszewce do leżakowania dla dzieci (proszę podpisać) – dzieci z grupy Bratki (3-latki)

- fartuszek do malowania (proszę podpisać), - po uzgodnieniu z rodzicami

-3 pudełka chusteczek higienicznych 100 szt.,

- 2 opakowania mokrych chusteczek,

- 1 tubka pasty do zębów, szczoteczka do zębów, kubek (proszę podpisać!).

-wygodne kapcie( proszę podpisać !)

-ręcznik 50 cm x50 cm z zawieszką na środku ( proszę podpisać!)

- mydło w dozowniku 2 opakowania

-papier toaletowy 4 rolki

 ARTYKUŁY PAPIERNICZE

- teczka A4 na gumkę, na prace plastyczne, (proszę podpisać)

Kwota  100 zł pokrywa zakup innych artykułów do prac plastycznych i ręcznych, w tym: plasteliny, farb plakatowych, bloków z kolorowymi kartkami, gliny, masy papierowej, papieru wycinankowego, bibuły, kleju, kredek ołówkowych, kredek pastelowych, mazaków, nożyczek, itp.

 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ogłoszenia dla rodziców w roku szkolnym 2014/2015
 
W każdą środę o godzinie 17.00 w sali lustrzanej naszego przedszkola odbywają się zajęcia aerobic fitness dla chętnych. 
Zapraszam serdecznie
 
....................................................................................................
1. ZEBRANIE Z RODZICAMI
 
Dnia 10 września 2014 ( środa)odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami o godzinie16.00.
Przebieg zebrania:
  1. Powitanie
  2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej
  3. Koncepcja Pracy Przedszkola
  4. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego za rok 2013/2014
  5. Sprawy różne
 
  1. Zebrania grupowe w poszczególnych salach:
  • Program wychowania przedszkolnego realizowany w poszczególnych grupach- treści
  • Ramowy rozkład dnia
  • Program wychowawczy przedszkola
  • Statut Przedszkola
  • Regulamin przedszkola
  • Sprawy różne
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYPRAWKA  w roku szkolnym 2014/2015

PRZEDSZKOLNA nr 5 w Sokółce

 

 

UBRANIA I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

- pełna zmiana ubranek ( po 2 pary majteczek, skarpetek, rajstopek spodenek,, podkoszulek, bluzy/sweterki), zapakowane w worku z materiału + woreczek na brudne ubrania (proszę wszystko podpisać!)- dzieci z grupy Maczki (3-latki)

- poduszeczka dla chętnych dzieci i kocyk w poszewce do leżakowania dla dzieci (proszę podpisać) – dzieci z grupy Maczki (3-latki)

- fartuszek do malowania (proszę podpisać), - po uzgodnieniu z rodzicami

-3 pudełka chusteczek higienicznych 100 szt.,

- 2 opakowania mokrych chusteczek,

- 1 tubka pasty do zębów, szczoteczka do zębów, kubek (proszę podpisać!).

-wygodne kapcie( proszę podpisać !)

-ręcznik 50 cm x50 cm z zawieszką na środku ( proszę podpisać!)

- mydło w dozowniku 2 opakowania

-papier toaletowy 4 rolki

 ARTYKUŁY PAPIERNICZE

- teczka A4 na gumkę, na prace plastyczne, (proszę podpisać)

Dodatkowo – 100 zł.

Kwota pokrywa zakup innych artykułów do prac plastycznych i ręcznych, w tym:

plasteliny, farb plakatowych, bloków z kolorowymi kartkami, gliny, masy papierowej, papieru wycinankowego, bibuły, kleju, kredek ołówkowych, kredek pastelowych, mazaków, nożyczek, itp.

 

 

 PROSIMY TAKŻE O ZBIERANIE (i przynoszenie w trakcie roku szkolnego na prośbę nauczyciela)

- guzików, patyczków po lodach, korków, starych pocztówek …

 Dane przedszkola:

Telefon: 85-711-25-39
przedszkole5.sokolka@poczta.onet.pl

www.przedszkole5.sokolka.blizej.info

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ogłoszenia dla rodziców w roku szkolnym 2013/2014
 
7. Konkurs fotograficzny Nasi Ulubieńcy
 

 
6.Ewaluacja zewnętrza w naszym Przedszkolu
 

Rola przedszkola w przygodowaniu dzieci do edukacji szkolnej
 
 
5.BADANIE ROZWOJU DZIECKA

Szanowni Rodzice

Jeżeli chcielibyście wykonać bezpłatne badanie rozwoju swojego dziecka napiszcie email na adres badanierozwojudziecka@prognity.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z prośbą o udostępnienie linku do ankiety oraz  podać wiek swojego dziecka. Jej wypełnienie zajmie Wam około 30 min. Następnie na Wasz adres email otrzymacie kompleksowy raport, z którego będziecie mogli poznać rozwój dziecka w obszarze emocjonalno-społecznym, umysłowo-poznawczym i ruchowym oraz wskazówki do pracy z dzieckiem w danym obszarze.
Zapraszam chętnych.

6. ZEBRANIE OGÓLNE RODZICÓW
25 listopada 2013 roku( w poniedziałek) o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie ogólne dla rodziców.Celem spotkania jest konstruktywna rozmowa na temat pracy przedszkola. Na prośbę Rady Rodziców
w spotkaniu uczestniczyć będzie Pan Burmistrz Krzysztof Szczebiot.
 
1.Zebranie Rady Rodziców
 
2.Wyprawka na rok szkolny 2013/2014
 
3.. Zajęcia dodatkowe w przedszkolu- stanowisko MEN

Przedszkole powinno być powszechnie dostępne. Głównym celem tzw. ustawy przedszkolnej jest zniesienie barier w upowszechnieniu wychowania przedszkolnego. Jedną z nich jest bariera ekonomiczna. Dlatego tzw. ustawa przedszkolna wprowadzi od 1 września 2013 r. ograniczenie opłat pobieranych przez gminę od rodziców do maksymalnie 1 zł za każdą dodatkową godzinę ponad minimalne 5 bezpłatnych godzin. Równocześnie, aby m.in. zrekompensować mniejsze wpływy z opłat wnoszonych przez rodziców gminy będą otrzymywały (także od 1 września 2013 r.) środki finansowe z budżetu państwa w formie dotacji.

Wbrew pojawiającym się informacjom, przedszkole nadal może rozszerzać swoją ofertę zajęć o tzw. zajęcia dodatkowe (czyli np. nauka języka obcego, szachy, garncarstwo czy taniec towarzyski). Opłaty dla rodziców za przedszkole nie mogą być jednak z tego tytułu wyższe.

Dyrektor przedszkola, aby zorganizować prowadzenie zajęć tzw. dodatkowych może:

  • powierzyć prowadzenie takich zajęć nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu zgodnie z ich kompetencjami,
  • zatrudnić nowych nauczycieli, posiadających odpowiednie kompetencje do prowadzenia konkretnego typu zajęć,
  • podpisać umowę z firmą zewnętrzną na prowadzenie takich zajęć (nie zwalnia to dyrektora przedszkola z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i opieki nad nimi).

Wszystkie powyższe formy organizacji zajęć tzw. dodatkowych muszą być finansowane z budżetu przedszkola i nie mogą wiązać się z ponoszeniem dodatkowych opłat przez rodziców.

Jednocześnie informujemy, że ustawa „przedszkolna" (ustawa o systemie oświaty z  13 czerwca 2013 r.) nie dokonała zmian w zakresie zasad działania rad rodziców i ich kompetencji. W tym zakresie stan prawny nie uległ zmianie.

4. Zebranie ogólne z Rodzicami

Zebranie ogólne z rodzicami odbędzie się 12 września 2013 roku (czwartek) o godzinie 16.30.Po zebraniu spotkania grupowe w poszczególnych salach.


 

Serdecznie zapraszam  przedstawicieli oddziałowych Rad Rodziców na zebranie dnia 25 września 2013 roku o godzinie 15.15 w gabiniecie dyrektora Przedszkola


 
Ogłoszenia
rok szkolny 2012/2013
 
Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Piknik rodzinny dnia 14 czerwca 2013 roku na  nasz plac przedszkolny. W godzinach od 15.00 do 17.00 największą niespodzianką będzie„ciuchcia”, która obwiezie dzieciaki wraz  z rodzicami ulicami  naszego  miasta. Przybędą też na imprezę klaun,  który zadba o wspaniałą zabawę dla wszystkich! Będą konkursy z olbrzymimi dmuchanymi piłkami, przeciąganie liny, zabawy z kolorową chustą, malowanie twarzy i gigantyczna zjeżdżalnia.
Nasze Stowarzyszenie Rodziców" Kraina Radości" ufunduje dzieciom lody i napoje  oraz przygotuje kilka ciast.
Przedszkole zapewni w termosach kawę i herbatę oraz poczęstunek przygotowany przez dzieci:
  • Maczki- koktajl owocowy i wafle,
  • Stokrotki: mini kanapeczki i truskawki,
  • Bratki: owocowe szaszłyki i koreczki serowe
  • grupy żłobkowe- niespodzianka.
Liczymy na Was i zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy
 
 

Dnia 18 marca 2013 rozpoczynamy kiermasz wielkanocny.
Serdecznie zapraszamy Rodziców do zakupu przygotowanych
ozdób i kartek wielkanocnych.

 
 
 
Dnia 22 lutego  2013 w piatek o godzine 16.00 odbędą się zebrania grupowe podsumowujące pracę I półrocza.
W grupie 5 latków będzie także pani pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Rodzice otrzymają inforamcje czego dzieci uczyły się w ciągu I półrocza i planach na następne półrocze.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.
 
 
Boże Narodzenie to wyjątkowy , magiczny czas a każdy moment poświęcony na tworzenie świątecznych ozdób potęguje ten klimat.Świąteczne przygotowania w naszym przedszkolu zawsze tworzą niepowtarzalną atmosferę, wywołując na naszych twarzach mnóstwo uśmiechu.
Chcemy zarazić Was tym entuzjazmem i zaprosić wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami do podzielenia się pomysłami na świąteczne dekoracje.
Tematem tegorocznej akcji jest interpretacja hasła: Magia Świąt Bożego Narodzenia.
Waszym zadaniem jest pobudzenie wyobraźni i przedstawienie tradycji Świąt Bożego Narodzenia 
lub ich nastroju w postaci:
  • Kartek Świątecznych
  • stroików
  • ozdób choinkowych
  • szopek światecznych
Wykonane prace należy dostarczyć do 14 grudnia 2012 roku do nauczycieli grup.
Wystawa prac zostanie zorganizowana na holu przedszkola.
 
Czekamy na Wasze twórcze pomysły
 
 

 
Rozpoczynamy zbiorkę nakrętek dla Filipa z Łomży.
Pamietaj! Nie wyrzucaj przynieś do Nas!

 
 
Rodzice dzieci pięcioletnich z grupy Stokrotek !!!
 
 
24 pażdziernika 2012 roku( w środę)  o godzinie 15.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie
z panią pedagog mgr Elżbietą Panasewicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce w naszej sali Stokrotek.
Podczas spotkania zostanie omówione przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole oraz wyniki badań wstępnych przeprowadzonych wśrod pięciolatków przez  panią pedagog.
 

 

METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

Zaproszamy na sesje Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
prowadzone w naszym przedszkolu raz w miesiacu po godzinie 16.

 

I Sesja- 16 listopad 2012, godzina 16.00
 
scenariusz

Sesja Ruchu Rozwijającego  metodą Weroniki Sherborne I

 

Miejsce spotkania:Przedszkole nr 5 w Sokółce

Uczestnicy:

-wiek dzieci:3-5 lat

-liczba dzieci:13

-dzieci z zaburzeniami:chłopiec z zespołem Downa

-osoby osoby współuczestniczące w  realizacji zajęć- rodzice dzieci

Temat zajęcia:Ja i  mój świat

Cele:

-rozwojowe:

a)usprawnianie motoryki

b)kształtowanie schematu ciała

c)poznawanie przestrzeni wokół siebie

d)nawiązywanie kontaktu i współpracy z partnerem i grupą

-terapeutyczne:

a)uświadomienie sobie własnego ciała

b)zdobywanie zaufania do siebie i otoczenia

Prowadząca:Anna Minkiewicz

Data: 16.XI.2012

 

Etapy zajęć

Przebieg zajęć

Uwagi

Świadomość osoby

Powitanie, poznanie uczestników:

a)przechadzka- przybicie „piątki”i przedstawienie się-jestem Ania

b)siedzenie na podłodze w kręgu- dotknięcie się stopami

 

Świadomość schematu ciała

Przeciąganie się-leżenie na podłodze, przeciąganie się w różne strony aby zająć jak najwięcej miejsca, na sygnał kulą się oby zająć jak najmniej miejsca.

 

Świadomość przestrzeni

Pełzanie (ruch za pomocą rąk)-leżenie w rozsypce na podłodze i poruszamy się w przód  w tył tylko za pomocą rąk

Czołganie się (ruch wykonywany za pomocą rąk i nóg)

Raczkowanie (ruch wykonany w klęku podpartym)

 

Relacja „z”

Rolowanie na podłodze-para: R/dz, dziecko leży na podłodze z ramionami uniesionymi w tył (za głowę), R klęczy przy dziecku i stara się przetoczyć partnera na brzuch- zmiana ról

Na chwilę zatrzymani e na boku- kołysanie

Ćwiczenia relaksacyjne

Z chusta animacyjną-wszyscy trzymają chustę animacyjną, siadają na podłodze następnie kłada się i do połowy przykrywają kołderką- wdech nosem, wydech ustami

Przy muzyce relaksacyjnej

Relacja „przeciwko”

Spychacz- R i dz siedzą parami na podłodze odwrócone plecami do siebie. R przesuwa (przepycha) plecami dz odpychając się nogami i rękami od podłogi

 zmiana ról ze ze względu na trudność tego ćwiczenia dla dz może być niemożliwa

Relacja „razem”

Wagoniki- kierowcy wszyscy siedzą na podłodze, każdy osobno, jakby trzymał kierownice i poruszają się pomagając sobie tylko nogami. Podczas wykonywania ćwiczenia wszyscy witają napotkanych kierowców poprzez podanie dłoni lub pomachanie ręką.

Uczestnicy wydaja dźwięki typowe dla ruchu ulicznego

Pożegnanie grupy

Wachlowanie- Uczestnicy siedzą w kręgu na podłodze przykryte do pasa chusta animacyjną. Początkowo lekko wachlują chustą, trzymając ja nad kolanami. Relaksują się słuchając kołysanki

 

 

 

II Sesja -7 grudnia 2012 , godzina 16.00

Sesja Ruchu Rozwijającego  metodą Weroniki Sherborne II

 

Miejsce spotkania:Przedszkole nr 5 w Sokółce

Uczestnicy:

-wiek dzieci:3-5 lat

-liczba dzieci:13

-dzieci z zaburzeniami:chłopiec z zespołem Downa

-osoby osoby współuczestniczące w  realizacji zajęć- rodzice dzieci

Temat zajęcia:Baraszkowanie z mamą i tatą

Cele:

-rozwojowe:

a)usprawnianie motoryki

b)kształtowanie schematu ciała

c)doskonalenie płynnosci ruchów i wyczucie ciężaru ciała w przestrzeni i czasie

d)rozwijanie kontaktów i porozumiewania się poprzez ćwiczenia ruchowe

-terapeutyczne:

a)uświadomienie sobie własnego ciała

b)zdobywanie zaufania do siebie i otoczenia

Prowadząca:Anna Minkiewicz

Data: 7.XII.2012r

 

Etapy zajęć

Przebieg zajęć

Uwagi

Świadomość osoby

Powitanie, poznanie uczestników:

a)przechadzka- przybicie „piątki”i przedstawienie się-jestem Ania

b)ludzie do ludzi -chodzimy po sali i na zaproszenie witamy się częściami ciała

Plecy, ręce, kolano,

Świadomość schematu ciała

 a)leżenie na plecach-ślizganie się w kółko na plecach

b leżenie na brzuchu-ślizganie się w kółko na brzuchu

c)siedząc kręcenie się w kółko na pośladkach-przewrót na plecy

d)siedząc-przyciąganie kolan, chowanie głowy, rozprostowywanie się do pozycji leżącej

 

Świadomość przestrzeni

a)przechodzenie przez przeszkody- rodzice leżą na podłodze a dzieci przechodzą przez rodziców nad nimi

b)domki- rodzice dobierają się dwójkami i stoją w klęku podpartym- dzieci chodzą na czworakach i odwiedzają „domki”

 

Relacja „z”

a) kołysanie w różnych kierunkach w „foteliku”

b)rodzic w klęku podpartym, dziecko kładzie się na plecy i rodzic porusza się po sali w różnych kierunkach

c)prowadzenie „niewidomego”-rodzic prowadzi dziecko, które ma zamknięte oczy po sali w różnych kierunkach

d)próby utrzymywania równowagi i ciężaru ciała-rodzic leżąc na plecach(nogi zgięte), podtrzymuje za ręce dziecko leżące na brzuchu na goleniach rodzicach

 

Ćwiczenia relaksacyjne

Uczestnicy leżą na podłodze, słuchając muzyki relaksacyjnej,wykonują głębokie oddechy

Płyta z muzyką relaksacyjną

Relacja „przeciwko”

a)paczka- dziecko jest zwinięte w kłębek-”paczkę” a rodzic usiłuje „rozwiązać paczkę”

b)rodzic i dziecko siedzą przodem do siebie, na zmianę kładą się na plecy i są przeciągani przez partnera-łódka

c)stojąc razem odchylają się do tyłu lekko i przechodzą do siadu, a następnie razem wstają

zamiana

Relacja „razem”

Tunele

a)rodzice robią tunel stojąc w klęku podpartym dzieci przechodzą pod tunelem

b)rodzice tworząc tunel wykonują utrudnienia- jeden rodzic stoi w klęku podpartym a następny leży na podłodze. Dzieci przechodzą pod tunelem i pokonują przeszkody w postaci leżących rodziców

 

 

Pożegnanie grupy

Masowanie  i głaskanie dzieci przez rodziców

Ręce, nogi,plecy, brzuch

 

 

III Sesja - 8 lutego 2013, godzina 16.00 

Sesja Ruchu Rozwijającego  metodą Weroniki Sherborne III

 

Miejsce spotkania:Przedszkole nr 5 w Sokółce

Uczestnicy:

-wiek dzieci:3-5 lat

-liczba dzieci:1

-dzieci z zaburzeniami:chłopiec z zespołem Downa

-osoby osoby współuczestniczące w  realizacji zajęć- rodzice dzieci

Temat zajęcia:

Cele:

-rozwojowe:

a)usprawnianie motoryki

b)budowanie relacji

c)aktywne uczestniczenie w zajęciu

d)nawiązywanie kontaktu i współpracy z partnerem i grupą

-terapeutyczne:

a)uzyskanie stanu relaksacji i odprężenia

b)integrowanie się z grupą

Prowadząca:Anna Minkiewicz

Data: 11.I.2013

 

Etapy zajęć

Przebieg zajęć

Uwagi

Świadomość osoby

Powitanie, poznanie uczestników:

a)przechadzka- przybicie „piątki”i przedstawienie się-jestem Ania

b)Rozgrzewanie cześci ciała od dolnych do górnych 9od stóp do głowy)

 

Świadomość schematu ciała

-Leżenie na brzuchu i ślizganie się wokoło

-siad prosty- przyciąganie obu nóg naraz do siebie

-dotykanie prawym łokciem lewego kolana

-swobodny marsz na sztywnych nogach i na gumowych

 

 

zmiana

Świadomość przestrzeni

-przeciąganie się—uczestnicy lezą na podłodze i przeciagaja się jak najwyżej

-wiatraczek- obracanie się wokół wlasnej osi

-raczkowanie- pokonywanie przeszkód leżących na podłodze

 

 

 

Kształtki, tunel

Relacja „z”

-siad w parach tyłem do siebie-aby plecy się dotykały i staraja się razem wstać

-w parch trzymamy się za ręce i odskoki na jednej nodze

-waga-pzrtnerzy krzyżują ręce, raz jedno wstaje, drugie kuca

-w parach, jedno z partnerów robi domek, drugie biega po sali w rytm tamburina, na przerwę w muzyce szukamy swojego domku

 

 

Równocześnie i naprzemiennie

zmiana x2

Ćwiczenia relaksacyjne

Rozluźnienie- dzieci kładą się na ziemię, ręcewzdłuż ciała- napinanie i rozluźninie mięśni

 

Relacja „przeciwko”

-walka kogutów-partnerzy kucają i w przysiadzie odpychaja się dłońmi

-skała- den z partnerów siedzi mocno na podłodze, drugi prubuje je przesunąć, pchajac w różnych kierunkach

zmiany

Relacja „razem”

-Hamak- dwóch roziców trzyma jedno dziecko za nogi i ręce i delikatnie huśtają

-dywan- jeden partner kładzie się na podłodze, drugi go turla

-pajak i muchy-biegamy w rytm muzyki, na przerwe w muzyce przyjmujemy wybrana pozycję

Zmiana, kto chce to uczestniczy

Pożegnanie grupy

-zabawa w wiatr- wszyscy kładą się n podłogę, szeroko rece i nogi, oczy zamknięte, ponuje całkowita cisza, jedno dziecko ostrożnie obchodzi grupęmi jak wiatr, następnie ybiera inne dziecko, tak aż wszyscy uczestnicy wezma udział

-wszyscy siadaja w okręgu trzymamy się za rece i robimy domino

Dziecko , które było wiatrem odwraca się i lęzy na brzuchu nie może już być wybrane.

-opodamy jeden na drugiego jak domino

 

 

IV Sesja - 8 marca 2013, godzina 16.00
 
 

Weronika Sherborne stała się twórca własnej metody pracy z dziećmi, znanej jako Development Movement-Ruch Rozwijający (MRR). Zwracając uwagę na potrzebę rozwijania bliskich związków między ludźmi, opracowała system ćwiczeń, wywodzący się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi.

Udział w ćwiczeniach metodą Weroniki Sherborne ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienie motoryki, własnej siły i sprawności. Znajomość przestrzeni w której się znajduje, daje poczucie bezpieczeństwa, a tym samym pobudza aktywność i inicjatywę, wpływa stymulują co na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka

Ogromną zaletą MRR jest jej uniwersalność. Można ją stosować bez żadnych ograniczeń wiekowych i jest bardzo wszechstronna w swoim oddziaływaniu, gdyż harmonizuje rozwój psychoruchowy..Jest też jedną z metod stosowanych w celu ułatwienia adaptacji przedszkolnej. Bywa też etapem wstępnym, poprzedzającym innego rodzaju zajęcia terapeutyczne( rewalidacyjne, terapii pedagogicznej, logopedyczne).

W przypadku gdy MRR wykorzystuje się do pracy z dziećmi, dobrze jest, by ich osobami towarzyszącymi/partnerami byli rodzice. Sprzyja to pogłębianiu więzi między członkami rodziny, a także budowaniu poczucia bezpieczeństwa w trakcie zajęć. Udział w zajęciach MRR w roli partnera dziecka jest bardzo wartościową formą samorozwoju polecana wszystkim- zarówno dzieciom jaki i dorosłym. Zapraszamy rodziców i dzieci na sesje Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które będą organizowana w naszym przedszkolu. Planujemy cykl zajęć na przełomie Października i Listopada. W szatniach poszczególnych grup będą wywieszone listy , na które prosimy zadeklarować swój udział.

Prowadząca: mgr Anna Minkiewicz


 
 
 

 Drodzy rodzice zachęcamy Was do udziału w konkursie plastycznym

pt „Wyścig kolarski w moim mieście”. Konkurs jest jedną z wielu atrakcji, podczas zakończenia kolarskiego sezonu-wyścigu Memoriału Stanisława Kirpszy,

który odbędzie się w Sokółce 6.X.2012 o godzinie 13.00( sobota)

ZASADY KONKURSU:

Dzieci zapraszamy do wykonania pracy plastycznej w dowolnym formacie i dowolnej technice i oddania jej w namiocie Banku BGŻ znajdujący się przy scenie, obok mety wyścigu, przy ul. Piłsudskiego. Prace będą przyjmowane w dniu 6.X. od godziny 13.00.

Praca powinna być podpisana wg schematu: imię i nazwisko dziecka, numer kontaktowy do rodziców, nr przedszkola.

Każde dziecko, które zostawi swoją pracę w namiocie Banku BGŻ otrzyma odblaski.

 

Placówka oświatowa, która będzie reprezentowana przez najliczniejszą grupę uczestników konkursu otrzyma stojak rowerowy ze stali nierdzewnej.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na scenie przy mecie

Wyścigu 6.X. o godzinie 16.30.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
 

 
MOJE DZIECKO W PRZEDSZKOLU I SZKOLE
 
Poradnik dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
 
Dwulatek w przedszkolu wyłącznie na życzenie rodziców i za zgodą dyrektora

 
 Informacje rok szkolny 2011/2012
 
 

Uprzejmie informuję ,iż w dniu 3 kwietnia 2012 roku odbyło się posiedzenie komisji kwalifikacyjnej w sprawie przyjecia dzieci na rok szkolny 2012/2013.
Lista dzieci przyjętych do przedszkola  i żłobka została wywieszona w przedszkolu.
Wszelkich informacji udziela dyrektor przedszkola
.
 
 

 
 
Spotkanie z pedagogiem
 
7 marca 2012 roku( w środę) o godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie z pedagogiem
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce- Panią Elżbietą Panasewicz. Wszystkich zainteresowanych rodziców proszę o kontakt z nauczycielem grupy w celu ustalenia godziny indywidualnej rozmowy.
Zachęcam szczególnie do spotkania rodziców dzieci 5-6 letnich.

 
 
Bardzo serdecznie dziekujęmy rodzicom
za przygotowania strojów dzieciom
na bal choinkowy oraz pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dzieciom i paczek.
 
 

 
13 stycznia 2012 roku odbędzie się
w przedszkolu Bal Choinkowy o godzinie 9.00. Prosimy rodziców o przebranie dzieci na bal.
Warsztaty Bożonarodzeniowe " W Krainie Świąt Bożego Narodzenia"
Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne , które odbędą się
8 grudnia 2011roku( czwartek) o godzinie 16.00.
Wspólnie przygotujemy świateczne ozdoby choinkowe

 
 
Konkurs dla dzieci i rodziców
 

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. Dlatego też zapraszamy Was drogie  przedszkolaki wraz z rodzicami do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pt

 

„Cudaki owocowo-warzywne

  

   

Kosz pełen oryginalnych okazów warzyw i owoców niech stanie się dla Was źródłem inspiracji do stworzenia przeróżnych postaci. Prace należy zgłaszać do wychowawczyń grup w dniu 14.11.2011r (poniedziałek). Powinny one zawierać metryczkę zawierającą nazwę stworka, imię i nazwisko dziecka oraz rodzica. Wszystkie „Cudaki” zostaną zaprezentowane na przygotowanej w tym celu wystawie. Komisja konkursowa wyłoni najbardziej twórcze prace a laureaci otrzymają nagrody i dyplomy!

 

                                                                                     Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 
.Zebranie z rodzicami
 
Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców dnia 30 sierpnia 2011r o godzinie 15.30
do Przedszkola nr 5 w Sokółce.Przewidywany czas zakończenia 17.30.
 
Przebieg zebrania:
  1. Powitanie
  2. Przedstawienie Kadry Pedagogicznej
  3. Koncepcja Pracy Przedszkola
  4. Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego za rok 2010/2011
  5. Oferta zajęć dodatkowych
  6. Rada Rodziców- ustalenie składki
  7. Sprawy różne

 
  1. Zebrania grupowe w poszczególnych salach:
  • Program wychowania przedszkolnego realizowany w poszczególnych grupach- treści
  • Ramowy rozkład dnia
  • Program wychowawczy przedszkola
  • Statut Przedszkola- zmiany
  • Regulamin przedszkola
  • Sprawy różne
 
Po zebraniu będą podpisywane umowy na świadczenie usług przez przedszkole.
Proszę zabrać dowód tożsamości.
 

WYPRAWKA  w roku szkolnym 2011/2012

PRZEDSZKOLNA nr 5 w Sokółce

(do przyniesienia do przedszkola w dniu 31 sierpnia 2011 r. lub 1 września 2011r.)

 

UBRANIA I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

 

v pełna zmiana ubranek ( Po 2 pary majteczek, skarpetek, rajstopek spodenek,, podkoszulek, bluzy/sweterki), zapakowane w worku z materiału + woreczek na brudne ubrania (proszę wszystko podpisać!)- dzieci żłobkowe i 3latki.

v poduszeczka i kocyk w poszewce do spania dla dzieci, które śpią w ciągu dnia, w osobnej torbie do przechowywania (proszę podpisać)- dzieci żłobkowe i młodsze , które chcą leżakować.

v  fartuszek do malowania (proszę podpisać), - po uzgodnieniu z rodzicami

v jednorazowe pieluszki (tylko do spania),

v 3 pudełka chusteczek higienicznych 100 szt.,

v 2 opakowania mokrych chusteczek,

v 1 tubka pasty do zębów, szczoteczka do zębów, kubek (proszę podpisać!).

v worek na kapcie i wygodne kapcie( proszę podpisać !)

v   ręcznik 50 cm x50 cm z zawieszką na środku ( proszę podpisać!)

v   mydło w dozowniku( 2 opakowania)( proszę podpisać!)

v   papier toaletowy( 2 rolki)

ARTYKUŁY PAPIERNICZE

v teczka A4 na gumkę, na prace plastyczne, (proszę podpisać)

 Dodatkowo – 100 zł.

Kwota pokrywa zakup innych artykułów do prac plastycznych i ręcznych, w tym:

plasteliny, farb plakatowych, bloków z kolorowymi kartkami, gliny, masy papierowej, papieru wycinankowego, bibuły, kleju, kredek ołówkowych, kredek pastelowych, mazaków, nożyczek, itp.

 

PROSIMY TAKŻE O ZBIERANIE (i przynoszenie w trakcie roku szkolnego na prośbę nauczyciela):  guzików, patyczków po lodach, korków, starych pocztówek …

 


 

  

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

17.05.2017 środa

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, sałata, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, pulpet wieprzowy w sosie musztardowym, makaron, surówka z selera, marchwi i jabłka, kisiel

Podwieczorek: baton z masłem, dżem, mleko

 

18.05.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, parówka, ketchup , herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka panierowany z sezamem, ziemniaki, sałata ze śmietaną, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, wachlarz waflowy, jabłko

 

19.05.2017 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, pasta rybno- jajeczna, kawa

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, pierogi leniwe kompot, banan

Podwieczorek: Jogurt owocowy, chrupki

 

 

10.05.2017 środa

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa z cieciorki, mielony, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: Manna na mleku, poduszeczki toffi, banan

 

11.05.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa koperkowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza gryczana biała, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko

 

12.05.2017 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Zacierka na mleku, gruszka

 

15.05.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Racuchy z jabłkiem, bananem, mleko

 

16.05.2017 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, sałatka z jajkiem z koprem , kawa

Obiad: Zupa jarzynowa, podudzie z kurczaka, ziemniaki , marchew duszona z groszkiem, kompot

Podwieczorek: Makaron na mleku, paluszki ptysiowe, śliwki

 

 

18.04.2017 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa marchwiowa, makaron z serem, kompot wieloowocowy, winogrona

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, krakersy

 

19.04.2017 środa

Śniadanie:  Chleb razowy, masło, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ryżowa, mielony, ziemniaki, buraczki z jabłkami, kisiel

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, gruszki

 

20.04.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, pasztet, ogórek konserwowy, herbata  z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, sznycel schabowy w sosie chrzanowym z otrębami, ziemniaki, sałatka z pomidorami i cebulami,

Podwieczorek:  Płatki ryżowe na mleku, paluszki ptysiowe

 

21.04.2017 piątek

Śniadanie: Chleb masło, parowka, ketchup, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, pierogi z mięsem i cebulą, kompot,  jabłko

Podwieczorek: Manna na mleku, poduszeczki toffi, mandarynki

 

24.04.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa , serniczki z jogurtem naturalnym, kompot, jabłka

Podwieczorek: Makaron na mleku, rurki waflowe

MARZEC 2017

27.03.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa grochowa, pierożki z serem i jogurtem naturalnym, kompot, gruszka

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, herbatniki

 

28.03.2017 wtorek

Śniadanie:  Chleb, masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz czerwony, filet z kurczaka  panierowany z sezamem, ziemniaki, marchew duszona z groszkiem, kompot

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko

 

29.03.2017 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędliny, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, kopytka ziemniaczane z mięsem i cebulą, surówka z kapusty kiszonej, kompot

Podwieczorek:  Bułka z marmoladą, mleko, banan

 

30.03.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty , masło,  wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa z cieciorki, gulasz z indyka w sosie warzywnym z otrębami, kasza gryczana biała, kisiel, sałatka szwedzka

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem, mleko, jabłko

 

31.03.2017 piątek

Śniadanie: Baton , masło, twarożek, kawa na mleku

Obiad: Zupa Pęczakowa, ryba soute, ziemniaki, surówka z kapusty białek herbata owocowa

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko, mandarynki( Maczki- Banan, bułka)

20.03.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougnese, kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe z jabłkami, mleko

 

21.03.2017 wtorek

Śniadanie:  Chleb, masło, sałatka rybna ze szczypiorem, kawa na mleku

Obiad: Zupa krupnik, udka pieczone, ziemniaki, surówka z selera , marchwi i jabłka, kompot

Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, paluszki ptysiowe, mandarynki

 

22.03.2017 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędliny, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, karkówka w sosie musztardowym, kasza bulgar, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Podwieczorek:  Budyń, biszkopt

 

23.03.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło,  parówka, ketchup, herbata z cytryną

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, kotlet pożarski, ziemniaki, mizeria

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

 

24.03.2017 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa ogórkowa, filet rybny w jarzynach po grecku, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Ryż jaśminowy z jogurtem, winogrona

13.03.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka , kawa

Obiad: Zupa ogórkowa, naleśnik z serem, kompot, winogrona

Podwieczorek: Manna na mleku, wachlarz waflowy

 

14.03.2017 wtorek

Śniadanie:  Chleb, masło, pasztet, ogórek konserwowy, herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza orkiszowa z pomidorami suszonymi, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao

 

15.03.2017 środa

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, filety z kurczaka, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Podwieczorek:  Płatki jaglane Fitenss z owocami na mleku, jabłko

 

16.03.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty, masło,  wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa, sznycel schabowy w sosie chrzanowym, makaron, ogórek kiszony, kompot

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko, owoc

 

17.03.2017 piątek

Śniadanie: Chleb masło, sałatka jajeczna, korniszon, kawa

Obiad: Zupa kalafiorowa z koprem, paluszki rybne z fileta, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Jogurt pitny, chrupki, gruszka

6.03.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek konserwowy , herbata z cytryną

Obiad: Zupa ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe z bananami, mleko

 

7.03.2017 wtorek

Śniadanie:  Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa barszcz biały, udka z kurczaka pieczone, ryż bosmati, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, poduszeczki z marmoladą, guszka

 

8.03.2017 środa

Śniadanie: Chleb razowy  , masło, wędliny, szczypior , herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, gulasz z indyka, makaron, słatka szwedzka, kisiel

Podwieczorek:  Koperta z jabłkiem, mleko

 

9.03.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty, masło,  wędlina, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa grochowa, mielony, ziemniaki, buraczki, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, wachlarz waflowy, mandarynki

 

10.03.2017 piątek

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Podwieczorek: Makaron z jabłkiem prażonym, banan

LUTY 2017

1.02.2017 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, gulasz wieprzowy, kasza orkiszowa z pomidorami suszonymi, sałatka szwedzka, kisiel

Podwieczorek:  Zacierka na mleku, banan

 

2.02.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, parówka, ketchup, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa z koprem, kotlet mielony, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko

 

3.02.2017 piątek

Śniadanie: Baton, z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa z cieciorki, ryba soute, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Jogurt pitny, chrupki, mandarynki

6.02.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, naleśniki z serem, kompot, śliwka

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki,

 

7.02.2017 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, karkówka w sosie chrzanowym z otrębami, korniszon, kisiel

Podwieczorek: Budyń, rurki, gruszka

STYCZEŃ 2017

23.01.2017 poniedziałek
Śniadanie: Chleb masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną
Obiad: Zupa ryżowa, serniczki z jogurtem naturalnym, kompot, winogrona
Podwieczorek: Kasza manna na mleku, rurki waflowe
 

24.01.2017 wtorek

Śniadanie: Bułka z masłem, sałatka rybna, szczypior, kawa na mleku

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, karkówka w sosie musztardowym, kasza jęczmienna, sałatka szwedzka, kisiel

Podwieczorek: Budyń, wachlarz waflowy, mandarynki

 

25.01.2017 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędliny, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa pęczak z fasolą, udka z kurczaka pieczone, ziemniaki, marchew młoda mini. kompot

Podwieczorek:  Baton z masłem, dżem, mleko

 

26.01.2017 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa marchwiowa , pulpety wieprzowe w sosie warzywnym, kasza jaglana, sałatka z ogórka kwaszonego z groszkiem, kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe, mleko, gruszka

 

27.01.2017 piątek

Śniadanie: Baton, z masłem, twarożek, kakao

Obiad: Zupa ogórkowa, filet rybny panierowany, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, herbata owocowa

Podwieczorek: Makaron na mleku, krakersy, jabłko

30.01.2017 poniedziałek

Śniadanie: Chleb masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, kartacze z mięsem, surówka z kapusty kiszonej, winogrona, kompot

Podwieczorek: Gofry mleko

 

31.01.2017 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica z szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, filet z kurczaka z sezamem, ziemniaki, surówka a marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Płatki , jaglane z owocami, wachlarz waflowy


17.01.2017 wtorek
Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao
Obiad: Zupa krupnik, mielony, ziemniaki, buraczki, kompot
Podwieczorek: Wafle z galaretką , mleko, gruszka
 
18.01.2017 środa
Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, szczypior , herbata z cytryną
Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy, kasza kuskus, mizeria, kisiel
Podwieczorek:  Bułka z masłem, kawa zbożowa na mleku, banan
 
19.01.2017 czwartek
Śniadanie: Chleb wieloziarnisty , masło, wędlina, rzodkiewka,, herbata z cytryną
Obiad: Zupa z soczewicy, gołąbki z ryżem i mięsem, ziemniaki, korniszon, kompot
Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, biszkopty, jabłko
 
20.01.2017 piątek
Śniadanie: chleb, masło, sałatka jajeczna, kawa
Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, herbata owocowa
Podwieczorek: Ryż z jogurtem naturalnym i truskawkami

16.01.2017 poniedziałek
Śniadanie: Chleb masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną
Obiad: Zupa kalafiorowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot
Podwieczorek: Płatki jęczmienne na mleku, herbatniki
 
17.01.2017 wtorek
Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao
Obiad: Zupa krupnik, mielony, ziemniaki, buraczki, kompot
Podwieczorek: Wafle z galaretką , mleko, gruszka
 
18.01.2017 środa
Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, szczypior , herbata z cytryną
Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy, kasza kuskus, mizeria, kisiel
Podwieczorek:  Bułka z masłem, kawa zbożowa na mleku, banan
 
19.01.2017 czwartek
Śniadanie: Chleb wieloziarnisty , masło, wędlina, rzodkiewka,, herbata z cytryną
Obiad: Zupa z soczewicy, gołąbki z ryżem i mięsem, ziemniaki, korniszon, kompot
Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, biszkopty, jabłko
 
20.01.2017 piątek
Śniadanie: chleb, masło, sałatka jajeczna, kawa
Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, herbata owocowa
Podwieczorek: Ryż z jogurtem naturalnym i truskawkami

10.01.2017 wtorek
Śniadanie: Chleb masło, pasztet, ogórek kiszony, herbata z cytryną
Obiad: Zupa ryżowa, schabowy, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel
Podwieczorek: Budyń, krakersy, mandarynki
 
11.01.2017 środa
Śniadanie: Chleb  razowy , masło, wędliny, pomidor , herbata z cytryną
Obiad: Zupa barszcz biały, sznycel z indyka w sosie z otrębami owsianymi, ogórek kiszony, kompot, makaron
Podwieczorek:  Koperta z jabłkiem, mleko
 
12.01.2017 czwartek
Śniadanie: Chleb , masło, parówka, ketchup, herbata z cytryną
Obiad: Zupa Pęczakowa, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z marchwi, selera i jabłka, kompot
Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, paluszki ptysiowe, śliwki
 
13.01.2017 piątek
Śniadanie: baton z masłem, twarożek, kawa
Obiad: Zupa grochowa, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot
Podwieczorek: Jogurt, chrupki, winogrona

-----------------------------------------------------------------

GRUDZIEŃ

1.12.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, parówka, ketchup , herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, filet z kurczaka, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, gruszka

 

2.12.2016 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka jajeczna z koperkiem, kawa

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, filet z ryby soute, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, kompot

Podwieczorek: Jogurt pitny, chrupki,

5.12.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa grochowa, makaron z serem, kompot, banan

Podwieczorek:  Płatki ryżowe na mleku, krakersy

 

6.12.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, udka z kurczaka pieczone, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Podwieczorek: Budyń, biszkopty

 

7.12.2016 środa

Śniadanie: Chleb  razowy , masło, wędlina, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, kotlet mielony, ziemniaki, sałatka z ogórka kiszonego i cebuli z groszkiem, kompot

Podwieczorek: Makaron na mleku, poduszeczki z marmoladą , jabłko

8.12.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina , szczypior , herbata z cytryną

Obiad: Zupa fasolowa, sznycel z indyka w sosie , kasza gryczana biała, mizeria, kompot

Podwieczorek: Bułka z marmoladą, mleko, gruszka

 

9.12.2016 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa ogórkowa, filet rybny panierowany, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Wafle z galaretką mleko waniliowe, winogrona

12.12.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa. Serniczki z jogurtem naturalnym, kompot, śliwka

Podwieczorek:  Płatki owsiane na mleku, herbatniki

 

13.12.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, udka z kurczaka pieczone, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Podwieczorek: Budyń, biszkopty

 

14.12.2016 środa

Śniadanie: Chleb  razowy , masło, wędlina, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, kotlet mielony, ziemniaki, sałatka z ogórka kiszonego i cebuli z groszkiem, kompot

Podwieczorek: Makaron na mleku, poduszeczki z marmoladą , jabłko

LISTOPAD

28.11.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, naleśnik z serem, kompot, winogrona

Podwieczorek:  Płatki jęczmienne na mleku, wachlarz waflowy

 

29.11.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, sałatka rybna, szczypior, kawa

Obiad: Zupa koperkowa, kotlet pożarski, ziemniaki, buraczki, kompot

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko

 

 

30.11.2016 środa

Śniadanie: Chleb  razowy , masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa z soczewicy, gulasz wieprzowy, kasza, korniszon, kisiel

Podwieczorek: Zacierka z dyni, jabłko

21.11.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot

Podwieczorek:  Muffinki, mleko, jabłko

 

22.11.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, ogórki , herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa, pulpet drobiowy w sosie koperkowym, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek: Makaron na mleku, paluszki ptysiowe

 

 

23.11.2016 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, ogórek  , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, schabowy, surówka z selera, marchwi i jabłka, kompot

Podwieczorek: Pączki, mleko, gruszka

 

24.11.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb razowy , masło, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa z cieciorki, gołąbki z ryżem w sosie pomidorowym, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki

15.11.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa, mielone, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i papryki z kukurydzę, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciasta domowe, gruszka

 

16.11.2016 środa

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, sznycel z indyka w sosie warzywnym, kasza gryczana, ogórek kiszony, kisiel

Podwieczorek: Budyń, krakersy, śliwka

 

17.11.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek kiszony herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, udka z kurczaka, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Podwieczorek: Koperta z jabłkiem, mleko

18.11.2016 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa grochowa, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Podwieczorek: Jogurt owocowy, chrupki, owoc

7.11.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Racuchy z bananem, mleko

8.11.2016 wtorek

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

 

9.11.2016 środa

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy kasza jęczmienna, korniszon, kisiel

Podwieczorek: Chałka z masłem kakao, śliwka

 

10.11.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, parówka, ketchup, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ryżowa, schabowy, ziemniaki, sałatka z pomidorami i cebulą, kompot

Podwieczorek: Zacierka z dynią, jabłko

14.11.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

 

Obiad: Zupa kalafiorowa, babka ziemniaczana z mięsem, kompot, banan

 

Podwieczorek: Baton z masłem, dżem , mleko

3.11.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, ogórek kiszony , herbata z cytryną

Obiad: Zupa koperkowa, pulpet drobiowy w sosie , makaron, surówka z kapusty pekińskiej i jabłko, kisiel

Podwieczorek: Placek drożdżowy , mleko

 

4.11.2016 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka jajeczna z koperkiem, kawa

Obiad: Zupa Pęczakowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Ryż z jogurtem naturalnym, gruszka

31.10.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, serniczki z jogurtem naturalnym, kompot, banan

Podwieczorek:  Płatki ryżowe na mleku, krakersy

 

2.11.2016 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, kartacze z mięsem i cebulą , kompot

Podwieczorek: Budyń, wachlarz waflowy , jabłko

3.11.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, ogórek kiszony , herbata z cytryną

Obiad: Zupa koperkowa, pulpet drobiowy w sosie , makaron, surówka z kapusty pekińskiej i jabłko, kisiel

Podwieczorek: Placek drożdżowy , mleko

 

4.11.2016 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka jajeczna z koperkiem, kawa

Obiad: Zupa Pęczakowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Ryż z jogurtem naturalnym, gruszka

7.11.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Koperta  z jabłkami, mleko

8.11.2016 wtorek

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

 

9.11.2016 środa

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy kasza jęczmienna, korniszon, kisiel

Podwieczorek: Chałka z masłem kakao, śliwka

 

PAŹDZIERNIK

3.10.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa z soczewicy, makaron z serem, kompot, banan

Podwieczorek:  Chałka z masłem, kakao

 

4.10.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, sałatka rybna, szczypior, kawa

Obiad: Zupa barszcz biały, schabowy, ziemniaki, sałatka z pomidorami i cebuli

Podwieczorek:  Płatki owsiane na mleku, herbatniki

 

5.10.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy  , masło, wędliny, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, udka z kurczaka pieczone, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Ciasto drożdżowe , mleko

 

 

6.10.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, udka z kurczaka pieczone, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Ciasto drożdżowe , mleko

 

7.10.2016 piątek

Śniadanie: Zupa, masło, pasta jajeczna ze szczypiorem, kawa

Obiad: Zupa z cieciorki, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Jogurt pitny, chrupki , winogrona

24.10.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot

Podwieczorek:  Chałka z masłem, kakao

 

25.10.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb  , masło, pasztet, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, schabowy, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Podwieczorek:  Koperta z jabłkiem, mleko

 

26.10.2016 środa

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, kotlet pożarski, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek: Budyń, biszkopt, nektarynki

 

27.10.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, karkówka w sosie chrzanowym, makaron, ogórek małosolny, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, jabłko

 

28.10.2016 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica z e szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa rosół, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty białej

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko waniliowe, winogrona

WRZESIEŃ:

26.09.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, ogórek małosolny, herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot

Podwieczorek:  Racuchy drożdżowe z bananem, mleko

 

27.09.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb  , masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, filety z kurczaka, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek:  Zacierka na mleku , gruszka

 

28.09.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy  , masło, wędliny, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz ukraiński, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza gryczana, kompot, sałatka z ogórka małosolnego i papryki

Podwieczorek:  Pączki, mleko

 

 

29.09.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa rosół, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki z jabłkiem, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, paluszki ptysiowe, winogrona

 

30.09.2016 piątek

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kakao

Obiad: Zupa ogórkowa, ryba po grecki, kompot

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko waniliowe

 

19.09.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędlina ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, serniczki z jogurtem naturalnym, kompot, śliwki

Podwieczorek:  Płatki owsiane na mleku, herbatniki

 

 

20.09.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb  , masło, sałatka rybna ze szczypiorkiem, kawa

Obiad: Zupa koperkowa, kotlet pożarski, ziemniaki, pomidor z cebulą , kompot

Podwieczorek:  Baton z masłem, dżem niskosłodzony, mleko

 

21.09.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy, wędlina, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa z fasolą , karkówka w sosie musztardowym, ziemniaki, , ogórek małosolny, kisiel

Podwieczorek: Budyń , biszkopty, nektarynka

 

22.09.2016 czwartek

Śniadanie:  Chleb, masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, kartacze z mięsem i cebulą, kompot

Podwieczorek: Ciasto zebra, mleko

 

23.09.2016 piątek

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa grochowa, ryba panierowana, ziemniaki, surówka
             z kapusty pekińskiej i papryki z kukurydzą, herbata owocowa

Podwieczorek: Jogurt owocowy, chrupki

13.09.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, pasztet , ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa z jajkiem, schabowy, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, winogrona

 

14.09.2016 środa

Śniadanie:  Chleb razowy, masło, wędlina, rzodkiewka, inka na mleku

Obiad: Zupa ryżowa, pulpet drobiowy w sosie koperkowym, makaron, sałatka ze śmietaną, kisiel

Podwieczorek: Jogurt pitny, ciastka owsiane

 

15.09.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, parówka, ketchup, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, udko pieczone, ryż, marchew młoda mini, kompot

Podwieczorek: Makaron na mleku, jabłko

 

16.09.2016 piątek

Śniadanie: Baton , masło, twarożek, kawa

Obiad: Zupa  barszcz biały, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Koperta( ciastko) z jabłkiem, mleko

 

 

CZERWIEC

1.06.2016 środa

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa, kurczak pieczony, ryż, sałata ze śmietaną, kompot

Podwieczorek:  Kompot, mleko, jabłko, batonik

 

2.06.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty, masło, wędliny, szczypior , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak, karkówka w sosie musztardowym, kasza gryczana, ogórek małosolny, kisiel

Podwieczorek: Zacierka na mleku, winogron

 

3.06.2016 piątek

Śniadanie:  Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa szczawiowa, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Ryż z jogurtem naturalnym, truskawki

13.06.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot

Podwieczorek:  Płatki ryżowe na mleku, paluszki ptysiowe , winogrona

 

14.06.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, pasztet, szczypior , herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, schabowy, sałata ze śmietaną, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao

 

15.06.2016 środa

Śniadanie:  Chleb, masło, wędlina, sałata, herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa, pulpet z indyka, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek: Makaron na mleku, wachlarz waflowy, nektarynka

 

16.06.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, parówka, ketchup, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, udka z kurczaka pieczone, ryż, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko

 

17.06.2016 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa rosół, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Gofry, mleko, banan

20.06.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb  , masło, wędliny, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, serniczki z jogurtu naturalnego , kompot, gruszka

Podwieczorek:  Płatki śniadaniowe 5 zbóż  na mleku, paluszki ptysiowe , herbatniki

 

21.06.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, pasta jajeczna z koprem, kawa

Obiad: Zupa barszcz biały, gołąbki w sosie pomidorowym, ogórek małosolny, kompot

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko

 

22.06.2016 środa

Śniadanie:  Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak, mielony, ziemniaki, sałata ze śmietaną, kisiel

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, gruszka

 

23.06.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa, karkówka w sosie chrzanowym, kasza Bulgur, sałatka z ogórka małosolnego i papryki, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

 

24.06.2016 piątek

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa

Obiad: Z ryżowa, ryba soute, ziemniaki, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, herbata owocowa

Podwieczorek: Makaron z jogurtem naturalnym i truskawkami

 

 

MAJ 2016

16.05.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędliny, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, makaron z serem, kompot, winogrona

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleko, wachlarz waflowy

 

17.05.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, ogórek zielonym , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jęczmienna, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Stożek, mleko

18.05.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędliny, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, filet z kurczaka, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebula, kisiel

Podwieczorek:  Makaron na mleku, paluszki ptysiowe, jabłko

 

19.05.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, wędliny, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa z soczewicy czerwonej, sznycel schabowy w sosie, ziemniaki, sałata ze śmietaną i szczypiorem, kompot

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko

 

20.05.2016 piątek

Śniadanie:  Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa szczawiowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, winogrona

9.05.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa  ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe z jabłkami, mleko

 

10.05.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica ze szczypiorem , herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa , karkówka w sosie musztardowym, makaron, ogórek małosolny, kisiel

Podwieczorek: Budyń, krakersy, mandarynki

11.05.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa Pęczakowa, mielony, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek:  Zacierka na mleku, gruszka

 

12.05.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, ogórek  , herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, podudzie z kurczaka, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Podwieczorek:  Bułka „Koperta z jabłkiem „ , mleko

 

13.05.2016 piątek

Śniadanie:  Bułka z masłem, twarożek, kakao

Obiad: Zupa grochowa, kotlet rybny, ziemniaki, surówka z kapustą pekińską i papryką, herbata owocowa

Podwieczorek: Ryż jaśminowy z jogurtem, banan

2.05.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa  kapuśniak słodki, kiełbasa z szynki grillowana, ziemniaki, sałata z pomidora i cebuli, herbata owocowa

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, paluszki ptysiowe, jabłko

4.05.2016 środa

Śniadanie: Chleb , masło, sałatka rybna, ogórek, kawa

Obiad: Zupa chłopska, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kompot

Podwieczorek:  Baton, masło, dżem, mleko

 

5.05.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, wędliny, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa koperkowa, sznycel schabowy w sosie chrzanowym, kasza jaglana, sałatka z pomidora i cebuli, kisiel

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, jabłko

 

6.05.2016 piątek

Śniadanie:  Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa z cieciorki, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty białej i marchwi, herbata owocowa

Podwieczorek: Makaron  z jogurtem naturalnym i truskawkami

Kwiecień 2016

25.04..2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa  pęczakowa, serniczki z jogurtem naturalnym, kompot, gruszka

Podwieczorek: Ryż na mleku, krakersy

26.04.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna ze szczypiorem, kakao

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, karkówka w sosie musztardowym, ziemniaki, ogórek małosolny, kisiel

Podwieczorek: Budyń, biszkopty, marchewka

27.04.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina,rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, kotlet pożarski, ziemniaki, sałata ze śmietaną, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

28.04.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina,sałata, herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jeczmienna, mizeria, kompot

Podwieczorek: Kołacz z jabłkami, mleko

29.04.2016 piątek

Śniadanie: Baton z masłem, twarożek, kawa

Obiad: Zupa  ogórkowa, paluszki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko , winogrona

11.04.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek małosolny, herbata z cytryną

Obiad: Zupa  kapuśniak słodki, naleśniki z serem, kompot, gruszka

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki

 

12.04.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka rybna ze szczypiorem, kawa

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka
z kapusty pekińskiej i papryki z groszkiem, kompot

Podwieczorek: Pączki mini , mleko

13.04.2016 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, mielony, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek:  Budyń, krakersy, winogrona

 

14.04.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędliny, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza gryczana, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem, kompot

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, ,mleko

 

15.04.2016 piątek

Śniadanie:  Chleb, masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, kotlet rybny, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, herbata owocowa

Podwieczorek: Makaron na mleku,, wachlarz waflowy, jabłko

18.04.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa  grochowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe z jabłkami, mleko

 

19.04.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet drobiowy , ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa marchwiowa, schabowy, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, poduszeczki z marmoladą

20.04.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, szczypior , herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, zraz mielony z indyka w sosie warzywnym, makaron, marchew duszona z groszkiem, kompot

Podwieczorek:  Chałka z masłem, kakao, winogrona

 

21.04.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędliny, rzodkiewka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa ryżowa, kartacze z mięsem i cebulą, kompot, mandarynki

Podwieczorek: Muffinki ,mleko

 

22.04.2016 piątek

Śniadanie:  Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa barszcz biały, ryba po grecku, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Jogurt , chrupki

MARZEC

7.03.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougne, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane  na mleku, herbatniki, winogrona

8.03.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, filet z kurczaka, ziemniaki, surówka  z selera, marchwi i jabłka, kompot

Podwieczorek: Chałka z masłem, kawa

 

9.03.2016 środa

Śniadanie: Chleb  , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, karkówka w sosie musztardowym, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek: Budyń, ciastka, mandarynki
 

10.03.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, udko z kurczaka , ziemniaki, marchew , duszona z groszkiem, kompot

Podwieczorek:  Racuchy drożdżowe, mleko, banan

 

11.03.2016 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna z koprem, kawa

Obiad: Zupa kalafiorowa, ryba po grecku, ziemniaki, herbata owocowa

Podwieczorek: Ryz ze śmietaną i jogurtem naturalnym, jabłko

14.03.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa grochowa, serniczki z jogurtem, kompot, winogrona

Podwieczorek: Makaron  na mleku, wachlarz waflowy

15.03.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka rybna, szczypior, kawa

Obiad: Zupa ogórkowa, gulasz z indyka, kasza gryczana, surówka  kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Podwieczorek: Galaretka owocowa, chrupki

 

16.03.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy  , masło, wędlina, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki, kompot

Podwieczorek: Poduszeczki z marmoladą, mleko, gruszka
 

17.03.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, gołąbki z mięsem, ziemniaki, korniszona, kompot

Podwieczorek:  Makaron z truskawkami i jogurtem naturalnym

 

18.03.2016 piątek

Śniadanie: Baton z masłem twarożek, kawa

Obiad: Zupa koperkowa, filet z ryby soute, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, herbata owocowa

Podwieczorek: Wafle z galaretką , mleko, jabłko

 

..................................................................................
LUTY 

22.02.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Gofry, mleko

23.02.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, pasztet, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem , filet  z kurczaka, ziemniaki, kompot, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, pączki mini, gruszka

 

24.02.2016 środa

Śniadanie: Chleb  , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa, karkówka w sosie, makaron,

Podwieczorek: Budyń, ciastka, chrupsy naturalne jabłko

 

25.02.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb  razowy, masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, kotlet mielony, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: wafle z galaretką , mleko, mandarynki

 

26.02.2016  piątek

Śniadanie: Chleb, masło,  sałatka jajeczna z cebulą, kawa

Obiad: Zupa ogórkowa, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej i marchwi, herbata owocowa

Podwieczorek: Zacierka na mleku, winogrona

 

STYCZEŃ

18.01.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina,ogórek konserwowy , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, kartacze z mięsem i cebulą, surówka z kapusty białej, kompot

Podwieczorek: Mini mączki, wafle z galaretką , winogrona, kompot

19.01.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło,pasztet, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jeczmienna, buraczki, kompot

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki, jabłko

20.01.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa marchwiowa z groszkiem, podudzie z kurczaka pieczone, ziemniaki, mizeria, kompot

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao

21.01.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty , masło,wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa rosół, gołąbki z mięsem w sosie pomidorowym, ziemniaki, kisiel

Podwieczorek: Ciastka francuskie z jabłkiem, mleko

22.01.2016 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, pasta jajeczna ze szczypiorem, kawa

Obiad: Zupa krupnik, filet rybny w sosie soute, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej i marchwi, herbata owoccowa

Podwieczorek: Jogurt , chrupki, banan

25.01.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa, naleśniki z serem, kompot, gruszka

Podwieczorek: Ryż na mleku, ciastka wachlarz waflowy

---------------------------------------------------------------------------------

11.01.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa grochowa, makaron z mięsem mielonym w sosie bolougnese, kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe z jabłkami, mleko

12.01.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, kotlet mielony , ziemniaki, sałatka z pomidora i cebuli, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

 

13.01.2016 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, pomidor, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pęczakowa, filety z kurczaka, ziemniaki, marchew duszona z groszkiem, kisiel

Podwieczorek: Budyń, ciasteczka owsiane, mandarynki

14.01.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pęczakowa, filet z indyka pieczony, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka , ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, pączki mini 

15.01.2016 piątek

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, kotlet rybny, ziemniaki, surówka z selera, marchwi i jabłka, kompot

Podwieczorek: Wafle z galaretką , mleko, winogrona

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.01.2016 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, makaron z serem, kompot , winogrona

Podwieczorek: Jogurt , chrupki

5.01.2016 wtorek

Śniadanie: Chleb , masło, sałatka jajeczno- rybna, kawa

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem , sznycel schabowy w sosie , ziemniaki, marchew młoda mini

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbatniki

 

7.01.2016 czwartek

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, kotlet pożarski, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek: Wafle z galaretką, gruszka

 

8.01.2016 piątek

Śniadanie: Baton. Masło, twarożek, kawa

Obiad: Zupa szczawiowa, filet z miruny soute (pieczony) , ziemniaki, surówka z  kapusty kwaszonej, herbata owocowa

Podwieczorek: Ryż na mleku, paluszki ptysiowe, jabłko

 

 

 
GRUDZIEŃ
 
 
 

28.12.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, korniszon , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak  biały, kartacze z mięsem, surówka a kapusty kwaszonej i marchwi, kompot

Podwieczorek: Ciastka francuskie z jabłkiem, mleko

29.12.2015 wtorek

Śniadanie: Bułka z masłem, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, ziemniaki, mizeria, kisiel

Podwieczorek: Budyń , jabłko, chrupki

30 .12.2015 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, udka z kurczaka pieczone, surówka z kapusty białej, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.12.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa ryżowa, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Wafle z galaretką , mleko, winogrona

8.12.2015 wtorek

Śniadanie: Chleb z masłem, pasta rybno-jajeczna ze szczypiorem , kawa na mleku

Obiad: Zupa ogórkowa, mielony, ziemniaki, sałatka z pomidora i cebula, kisiel

Podwieczorek: Makaron na mleku, wachlarz waflowy

 

9.12.2015 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa rosół, kurczak w sosie warzywnym, mizeria, kompot, ziemniaki,

Podwieczorek: Gofry, mleko, jabłko

 

10.12.2015 czwartek

Śniadanie: Chleb razowy, masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa szczawiowa, sznycel schabowy w sosie chrzanowym, makaron, korniszon, kompot

Podwieczorek: Chałka z masłem, kakao, banan

 

11.12.2015 piątek

Śniadanie: Chleb , masło, pasta jajeczna z koprem, kawa

Obiad: Zupa krupnik, filet rybny soute, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej, herbata owocowa

Podwieczorek: Makaron z truskawkami, i jogurtem naturalnym

14.12.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa, naleśnik z serem, kompot, gruszka

Podwieczorek: Ryż na mleku, ciastka owsiane

15.12.2015 wtorek

Śniadanie: Chleb z masłem, pasztet, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, filet z kurczaka , ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, kisiel

Podwieczorek: Budyń, krakersy, mandarynki

 

16.12.2015 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, szczypior, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa, kotlet pożarski z indyka, ziemniaki,  sałatka z ogórka kwaszonego i papryki, kompot,

Podwieczorek: Zacierka na mleku, marchewka, pączki mini

 

17.12.2015 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka , herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza jęczmienna, buraczki, kompot

Podwieczorek: Kołacz z jabłkami, mleko

 

18.12.2015 piątek

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa na mleku

Obiad: Zupa grochowa, ryba po grecku, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Ryż z jogurtem naturalnym, banan

21.12.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek kwaszony  , herbata z cytryną

Obiad: Zupa marchwiowa z groszkiem, makaron z mięsem mielonym w sosie bolognese , kompot

Podwieczorek: Racuchy drożdżowe z jabłkami, mleko

22.12.2015 wtorek

Śniadanie: Chleb z masłem, jajecznica ze szczypiorem, herbata z cytryną

Obiad: Zupa pęczakowa, mielony , buraczki, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, ciastka, gruszka

 

23 .12.2015 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, rzodkiewka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa ogórkowa, karkówka w sosie musztardowym, kasza gryczana, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem , kisiel

Podwieczorek: Baton, masło, dżem, mleko

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.12.2015 wtorek

Śniadanie: Baton, masło, twarożek, kawa

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, filet z kurczaka , ziemniaki, , surówka z kapusty pekińskiej i papryki, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, marchewka

 

2.12.2015 środa

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną

Obiad: Zupa rosół, kurczak w sosie warzywnym, mizeria, kompot, ziemniaki,

Podwieczorek: Gofry, mleko, jabłko

 

3.12.2015 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa barszcz biały, kartacze z mięsem i cebulką, surówka z kapusty kwaszonej

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, paluszki ptysiowe, mandarynki

 

4.12.2015 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa pęczakowa, kotlet rybny, ziemniaki, surówka z selera, marchwi i jabłka, herbata owocowa

Podwieczorek: Jogurt, chrupki, batonik

 

LISTOPAD
 
 

30.11.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, serniczki z jogurtem, kompot, gruszka

Podwieczorek: Budyń, wafelki owsiane

23.11.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, papryka,  herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak słodki, makaron z mięsem mielonym w sosie Boulogne, kompot

Podwieczorek:  Ryż na mleku, jabłko, biszkopty

24.11.2015 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, pasztet, korniszon,  herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa z koprem, mielony, buraczki z jabłkami, kompot

Podwieczorek: Pączki, mleko

 

25.11.2015 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, szczypior , herbata z cytryną

Obiad: Zupa chłopska, karkówka w sosie musztardowym, ziemniaki, sałatka z ogórka kwaszonego i cebuli z groszkiem, kisiel

Podwieczorek: Chałka z masłem, kawa, winogron

 

26.11.2015 czwartek

Śniadanie: Chleb wieloziarnisty, masło, wędlina, rzodkiewka, herbata z cytryny

Obiad: Zupa jarzynowa, kopytka ziemniaczane z okrasą mięsno- cebulową, kompot, banan

Podwieczorek: Płatki owsiane na mleku, herbata

 

20.11.2015 piątek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek, herbata z cytryną

Obiad: Zupa grochowa, filet rybny  soute, ziemniaki, surówka z kapusty białej, herbata owocowa

Podwieczorek: Pudding mleczno- ryżowy z owocami, chrupki

17.11.2015 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, sałatka rybna ze szczypiorem,  herbata z cytryną

Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet pożarski, sałatka z ogórka kwaszonego i papryki, kompot

Podwieczorek: Zacierka na mleku, banan

 

18.11.2015 środa

Śniadanie: Chleb razowy , masło, wędlina, ogórek  , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kapuśniak mazurski, sznycel schabowy w sosie musztardowym, kasza jęczmienna, kisiel, surówka z marchwi i jabłka z chrzanem

Podwieczorek: Baton, masło, dżem niskosłodzony, mleko

 

19.11.2015 czwartek

Śniadanie: Chleb, masło, parówka, ketchup, herbata z cytryny

Obiad: Zupa ogórkowa, udko z kurczaka pieczone, ziemniaki, marchew młoda mini, kompot

Podwieczorek: Płatki ryżowe na mleku, wachlarz waflowy, gruszka

 

20.11.2015 piątek

Śniadanie: Bułka, masło, ser żółty, kakao

Obiad: Zupa pęczakowa, ryba po grecku, ziemniaki, kompot, korniszony

Podwieczorek: Makaron z truskawkami i jogurtem naturalnym

 

9.11.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb, masło, wędlina, ogórek , herbata z cytryną

Obiad: Zupa kalafiorowa z koprem, naleśniki z serem, kompot

Podwieczorek: płatki kukurydziane na mleku, paluszki ptysiowe

10.11.2015 wtorek

Śniadanie: Chleb, masło, jajecznica ,  herbata z cytryną

Obiad: Zupa krupnik, filet z kurczaka, mizeria, kompot

Podwieczorek: Koperta z jabłkami, mleko

 

12.11.2015 czwartek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, pomidor , herbata z cytryną

Obiad: Zupa jarzynowa, gulasz wieprzowy z warzywami, kasza gryczana, kisiel, surówka z selera, marchwi, jabłka

Podwieczorek: Budyń, ciasteczka owsiane, winogrona

 

13.11.2015 piątek

Śniadanie: Baton, masło, serek sourage, kawa

Obiad: Zupa grochowa, kotlet rybny pieczony, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej i jabłka, herbata owocowa

Podwieczorek: Wafle z galaretką, mleko

16.11.2015 poniedziałek

Śniadanie: Chleb , masło, wędlina, papryka, herbata z cytryną,

Obiad: Zupa barszcz biały, bigos z mięsem i kiełbasą, ziemniaki, kompot

Podwieczorek: Ciasto, mleko