Bezpłatne konsultacje

W zakładne Konsultacje rodzicom pojawiła się nowa propozycja w ramach projektu Szkoła dostępna dla Wszystkich.

Zachęcamy do skorzystania z oferty bezpłatnych konsultacji.

Przykładowe sytuacje:

• symptomy zaburzeń rozwojowych na etapie rozwojowym 3-6 lat;
  • niepokojące objawy w zachowaniu i rozwoju dziecka;
  • planowanie wsparcia edukacyjno-specjalistycznego w ramach wczesnego wspomagania rozwoju;
  • dostosowania edukacyjne dla dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;
  • formy wsparcia w systemie oświaty dziecka mającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;
  • specjalne potrzeby edukacyjne dzieci z doświadczeniem migracji.

Obszar  trudności edukacyjnych i wychowawczych w okresie 3-6 lat

Przykładowe sytuacje:

• brak harmonijności rozwoju na etapie rozwojowym 3-6 lat;
  • trudne zachowania dziecka, np. zachowania agresywne, lękowe, nadpobudliwość, niska koncentracja;
  • trudności w relacji z dzieckiem;
  • nieprawidłowości w rozwoju psychicznym i/lub emocjonalnym;
  • problemy w zakresie treningu czystości i sygnalizowaniem potrzeb fizjologicznych;
  • przeżywanie lęku separacyjnego (reaguje silnym lękiem na rozłąkę z rodzicem) i wynikające z tego problemy z uczęszczaniem do przedszkola, problemy adaptacyjne;
  • problemy z podporządkowaniem się regułom i zasadom zabawy.

Dyżur wakacyjny 2024

W  okresie  wakacyjnym  planowany  jest  dyżur  przedszkoli:

Lipiec:

Przedszkole Nr 1 ul. Sikorskiego 4;  tel. 85-711-20-96

Przedszkole Nr 4 ul. Kołłątaja 22; tel. 85-711-24-66

Przedszkole Nr 2 ul. Osiedle Zielone 5;  tel. 85-711-20-43

Sierpień:

Przedszkole Nr 3 ul. Kresowa 73; tel. 85-711-25-05

Przedszkole Nr 5 ul. Osiedle Centrum 18;  tel. 85-711-25-39

Zapraszamy  do  zapisów dzieci Rodziców pracujących w danym miesiącu, którym  niezbędne  jest  zapewnienie  opieki  w  czasie wakacji.

Terminy zgłoszenia na poszczególne miesiące dyżuru wakacyjnego:

• Od 16 maja do 27 maja 2024 r. – zgłoszenie w przedszkolu, do którego teraz uczęszcza dziecko.
  • 0d 28 maja do 6 czerwca 2024 r. dzieci z innych przedszkoli- wypełnienie wniosku w wybranym dyżurującym przedszkolu.
  • ( zapisy bezpośrednio w sekretariacie Przedszkola)

Liczba miejsc w przedszkolach jest ograniczona.

Kryteria zapisania dziecka na dyżur wakacyjny:

1. Oboje rodzice pracujący w sierpniu lub pracująca osoba samotnie wychowująca dziecko  - oświadczenie rodzica zawarte we wniosku (pracujący w danym miesiącu).
  2. Deklarowany co najmniej 7 godzinny pobyt dziecka w przedszkolu oraz 3 posiłki przez cały miesiąc dyżuru.

7 czerwca 2024 r. wywieszona zostanie lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny w przedszkolach. Rodzice indywidualnie otrzymają kartki o opłatach za przedszkole.

Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest uiszczenie opłaty do dnia 20 czerwca 2024 r. (kwota zaksięgowana na koncie dyżurnego przedszkola). W tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz miesiąc i numer przedszkola dyżurującego.