Strona głowna  /  Galeria  /  Zabawy z językiem angielskim w ramach Akademii Przedszkolaka
Zabawy z językiem angielskim w ramach Akademii Przedszkolaka
data dodania: 2016-12-01

W ramach projektu pt. „Akademia Przedszkolaka” RPPD.03.01.01-20-0048/15, Oś Priorytetowa III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, prowadzone są zajęć:  Zadanie 5: Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu nr 5 w Sokółce   w okresie od 1 października 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. w wymiarze  1 godzina tygodniowo.
Działanie: 1- Zajęcia Zabawy z językiem angielskim prowadząca mgr Lucyna Śliżewska

-

Obcowanie z językiem angielskim w przedszkolu ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce, motywowanie dzieci oraz wykorzystywanie ich naturalnych predyspozycji do rozwijania umiejętności językowych. Celem zajęć jest wsparcie rozwoju kompetencji komunikacyjnej dziecka, wdrażanie go do pracy w grupie, rozwijanie wrażliwości i zdolności twórczych dziecka, a także umocnienie jego wiary we własne siły i możliwości. Dzieci uczą się nieświadomie, w sposób naturalny, poprzez zabawę, ruch i gry językowe. Na każdych zajęciach podróżują do Anglii, gdzie w towarzystwie Małej Mrówki wykonują przeróżne zadania, prace plastyczne, eksperymenty, odgrywają role w krótkich scenkach. Korzystają przy tym z komputera i tablicy interaktywnej, gier i programów edukacyjnych, łączących obraz z dźwiękiem, co znacznie ułatwia przyswajanie języka. Oswajają się z brzmieniem języka angielskiego i poznają jego tło kulturowe, a z czasem same próbują powtarzać proste słowa, wierszyki i śpiewać piosenki.

Adresatem zajęć są dzieci w wieku 3 i 4 lat z grup: Stokrotki i Bratki.

Październik :Zabawy z językiem angielskim
Listopad- Poznajemy figury