Zajęcia matematyczne Raz Dwa Trzy w ramach projektu - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Zajęcia matematyczne Raz Dwa Trzy w ramach projektu
Zajęcia matematyczne Raz Dwa Trzy w ramach projektu
data dodania: 2016-12-01

W ramach projektu pt. „Akademia Przedszkolaka” RPPD.03.01.01-20-0048/15, Oś Priorytetowa III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, prowadzone są zajęć:  Zadanie 5: Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu nr 5 w Sokółce   w okresie od 1 października 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. w wymiarze  1 godzina tygodniowo ( 2 grupy)
Działanie 4: Zajecia rozwijające kompetencje matematyczne Raz, dwa, trzy- prowadzaca mgr Małgorzata Dębko

Zajęcia rozwijające kompetenncje matematyczne Raz, Dwa, Trzy

Adresatami zajęć rozwijających kompetencje matematyczne  są  dzieci 5-letnie
z grupy Maczki (dwie grupy). Program zakłada realizację treści matematycznych w okresie od października  2016 do czerwca 2017 jedną  godzinę tygodniowo.

Głównym celem  realizacji zajęć jest podniesienie poziomu kompetencji matematycznych dzieci, rozwój logicznego myślenia, wykształcenie umiejętności posługiwania się pojęciami matematycznymi. Przedszkolaki mają  okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać matematyczną wyobraźnię.

Gry i zabawy matematyczne wywierają dodatni wpływ na rozwój umysłowy dzieci, rozwijają szybkość orientacji, pobudzają pomysłowość, poszerzają i utrwalają wiadomości
z różnych dziedzin, wyrabiają pożądane nawyki oraz orientację w otaczającym świecie. Za pomocą gier i zabaw matematycznych ćwiczymy w dziecku spostrzegawczość, myślenie, wolę. Zaznajamiamy je z wielkościami, ciężarem liczbami, barwami, kształtami, rozwijamy wyobraźnię czasową. Kształcimy umysł dziecka, wdrażamy do logicznego myślenia, rozwijamy pamięć, wyrabiamy umiejętność porównywania, klasyfikowania przedmiotów według cech.

W świadomości dziecka pojęcia „gra”, „zabawa” kojarzą się z przyjemnym spędzaniem czasu z rozrywką. Przez wprowadzanie elementów gier i zabaw podczas realizacji zajęć „Raz, dwa, trzy”  sprawimy, że nauka stanie się ciekawsza, dzieci będą chętniej pracowały i dzięki temu osiągną lepsze wyniki.