Stokrotki prowadzą 0bserwację łąki- metodą projektu - Przedszkole nr 5 w Sokółce
Strona głowna  /  Galeria  /  Stokrotki prowadzą 0bserwację łąki- metodą projektu
Stokrotki prowadzą 0bserwację łąki- metodą projektu
data dodania: 2017-05-18

Zabawa badawcza, podobnie jak i inne rodzaje zabaw, jest sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, stanowi podstawę jego rozwoju fizycznego i psychicznego.
Dziecko, które podejmuje zabawę badawczą, w trakcie działania myśli, poznaje cechy, właściwości i funkcje przedmiotów, różnorodne zjawiska, a także rozmaite zależności przyczynowo-skutkowe między badanymi przez siebie przedmiotami i zjawiskami. Kierując się naturalną potrzebą ciekawości dąży do poznania świata.

Jesteśmy w trakcie realicazji metodą projektu tematu łąka.Przedszkolaki ustaliły co wiedzą na temat łaki, a czego jeszcze nie.Ustaliły hipotezy i sformułowały pytania.
Przyszła kolej na prowadzenie własnych obserwacji i zapisywanie wyników w karcie Obserwacja łąki. Zadaniem przedszkolaków bylo wyszukanie : mniszka lekarskiego( mleczu), motylka, biedronki, dmuchawca, dżdżownicy i ślimaka.
Niektóre przedszkolaki były tak zaciekawione,, że poświęciły swój czas na dość długiej obserwacji. Po powrocie do sali, każdy kolorował kartę obserwacji.Chłopcy zainspirowali się zabawą i stworzyli z klocków: ślimaka i dmuchawce.