Działania Stokrotek w ramach Wolontariatu 2018

W ramach wolontariatu dzieci z grupy „Stokrotek” aktywnie włączyły się w zbiórki organizowane na terenie naszego przedszkola: zbiórka żołędzi, zbiórka plastikowych nakrętek, zbiórka karmy dla zwierząt. W październiku  przystąpiliśmy do realizacji projektu edukacyjnego „Aniołkowe Granie”- nawiązaliśmy kontakt z placówką o charakterze rodzicielstwa zastępczego. W listopadzie (2018) w naszym  Przedszkolu nr 5 zorganizujemy zbiórkę rzeczy (nowych!) takich jak n.p. zabawki, słodycze, książki i inne, które można byłoby przekazać w formie paczek.W styczniu  2019 r. zorganizujemy Koncert Charytatywny  i wręczymy przygotowane paczki podopiecznym Domu Dziecka.  W ten sposób,  uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej.W ramach działań „małych” wolontariuszy tuż przed 1 listopada przedszkolaki  z grupy „Stokrotek” wraz ze swymi wychowawczyniami i opiekunkami , wybrały się na cmentarz- zbierały liście, zamiatały groby.
              Dzieci, pamiętając o tradycji, przyniosły w tym dniu znicze, które później zostały zapalone na mogile żołnierzy. Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu. Wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie.